facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 İçin En basit ve Sade Başlat Menüsü StartW8

StartW8 klasik başlat menüsü
Windows 8 Metro başlangıç ekranını kullanmak istemiyorsanız klasik başlat menüsüne dönmeniz çok kolay.Önemli olan nasıl bir başlat menüsü kullanmak istediğinize karar vermenizdir.Ben daha önce burada farklı şekil ve özelliklerde başlat menüsünü geri getiren programları paylaşmıştım.Şimdi paylaşacağım program en sade ve basit şekilde başlat menüsünü geri getiriyor.Ben yinede yeni arayüze alışmaya çalışmanızı tavsiye ederim.Belki yılların verdiği başlat menüsü alışkanlığının yerini tam sayfa uygulamalara bırakmak zor gelebilir.Ama alışınca vazgeçilmeziniz olacaktır.Her neyse illede değiştirmek istiyorum diyorsanız ve sade bir başlat menüsü arıyorsanız yazıyı okumaya devam edin.Aynı zamanda bu programla hem başlat ikonuna hem başlat menüsüne sahip oluyorsunuz.Bunun yanında Metro başlangıç ekranını kullanmaya devam ediyorsunuz.Yani başlangıç ekranını kaldırmamış oluyorsunuz.Programın ismi StartW8.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.
StartW8 klasik başlat menüsü
Programı kurduğunuzda dil seçiminizi yapın.Ne yazık ki sadece İngilizce dil seçimi yapabilirsiniz.Ama sorun değil bu sizi pek fazla etkilemeyecektir.
Burada menü dosyalarını seçin.Windows 7'den pek bir farkı yok.
StartW8 klasik başlat menüsü
StartW8'in ikonu oldukça hoş olsa da tasarımı gayet basittir.Ayrıca ikonun üzerine sağ tıklayıp "Çalıştır, dosya gezgini, yeniden başlatma, kapatma, uyku, komut satırı" gibi seçeneklere hemen ulaşabilirsiniz.Aşağıdaki örnekte olduğu gibi.
StartW8 klasik başlat menüsü
StartW8 bir programdır.O yüzden Windows 8 Metro başlangıç ekranınıza bir şey olmaz.Kaldırması da kolaydır.Metro ekranına alışmanızı sağlayacak küçük bir program.En sade ve basit klasik başlat menüsü programıdır.Windows 8'in 32 ve 64 bit sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır.

6 yorum :

 1. StartW8 her ne kadar Windows 7 Başlat menüsünün aynısı gibi görünsede uygulamada bazı aksak yönler var.Ayrıca Türkçe dil desteği yok.Bunun yerine Türkçe dil desteğine sahip ve Windows 8 ile tamamen uyumlu çalışan StartIsBack programını şiddetle tavsiye ediyorum.Programı extratorrent.com adresine gidip search çubuğuna StartIsBack olarak aratıp indireceğiniz torrent dosyasını herhangibir torrent desteğine sahip download programı ile indirebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 2. Ahmet Şatır, bahsettiğiniz program ücretli.O yüzden sitede yazmak istemiyorum.Belki o daha güzeldir.Ama Türkçe dil desteği konusundaki yorumunuza katılmıyorum.Bence Türkçe'nin başlat menüsünde olmaması o kadar da kötü bir şey değil.Zaten her şey anlaşılır.

  YanıtlaSil
 3. İzniniz olursa özür dileyerek sizi yanıtlamak isterim.Menünün Türkçe olmasındaki ısrarım şundan dolayı;Türkçe içerikli bir işletim sisteminde,yabancı dildeki bir menü sanki işletim sistemi melezmiş gibi geliyor bana.Eski Linux versiyonları gibi.Onun için bu programdaki Türkçe dil desteğinden söz ettim.Yanlış anlaşıldıysa yorumumu okuyan herkesten ve sizden özür diliyorum.Program'a gelince.Ben bu programı torrent yardımıyla indirdim.Programın seriali içerisindeydi.Bunun vermiş olduğu rahatlıkla öneride bulundum.Gerçektende programı denerseniz ne kadar stabil olduğunu göreceksiniz.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

  YanıtlaSil
 4. Ahmet Şatır, estafurullah düşüncenize saygı duyuyorum tabi ki.Benim önerdiğiniz programı denemek ve yayımlamak istemememin sebebi Türkçe olması değil programın ücretli olmasıydı.Tabi siz ve ben programı tornnet'ten indirip kurabiliz ama taktir edersiniz ki legal bir blog'ta bunu yayımlamak sıkıntı yaratabilir.En fazla StartIsBack programının 30 günlük deneme sürümünü yayımlayabilirim ama eminim kimsenin tercihi olmaz.

  Aslında ben bu tür 3.parti programları sadece kullanıcılara yardımcı olsun diye deniyor ve tanıtıyorum.Yoksa ben Windows 8'deki başlangıç ekranından gayet memnunum.StartIsBack programını denedim.Gerçekten Windows 7'deki başlat menüsünden hiçbir farkı kalmıyor.Başlat menüsü için tavsiye ederim.30 günlük deneme sürümü;

  http://www.startisback.com/#download-tab

  Ama bu şekilde Metro başlangıç ekranını tamamen gizlemiş olacaksınız.

  YanıtlaSil
 5. hAY ALLAH RAZI OLSUN START MENÜ 8 DANDİK KALDIRDIM

  YanıtlaSil
 6. Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır.


  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...