facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Çıkarılabilir Sürücü Otomatik Kullan Ayarları

Çıkarılabilir Sürücü
Çıkarılabilir sürücüler nelerdir ? Çıkarılabilir sürücüler Usb depolama aygıtları ve CD / DVD gibi depolama aygıtlarına Windows'un taktığı isimdir.Bu aygıtlar bilgisayarınıza bağlandığında Windows 8 bu donanımlar ile ilgili önce tanıma sonra size sunmak için daha önce ayarlarda bulunan seçenekleri kullanır.Şimdi biz çıkarılabilir sürücülerde otomatik kullan ayarlarını kapatıp açmayı ya da özelleştirmeyi inceleyelim.Bir çıkarılabilir sürücü taktığınız da Windows varsayılan olarak otomatik kullan etkinleştirilmiştir.
Denetim Masası\Donanım ve Ses\Otomatik Kullan
Otomatik kullan ayarları için Windows gezgininde  "Denetim Masası\Donanım ve Ses\Otomatik Kullan" konumuna gidin.Burada sürücüler için üç ayar türü bulunmaktadır.Eylem yok ayarını seçerseniz sürücü tanıtılır ve okunur ama hiç bir işlem penceresi çıkmaz.Sizin sürücü harfine gidip tıklamanız gerekir.Dosyaları görüntülemek için klasörü aç seçeneği ise donanımı okur ve pencere olarak otomatik olarak karşınıza çıkartır.Her zaman bana sor seçeneği için bir örnek verelim;
Çıkarılabilir sürücüler ögesine ne olacağınız seçmek için dokunun
Örneğin çıkarılabilir sürücü ayarlarında "Her zaman bana sor" seçili ise yukarıdaki gibi "Çıkarılabilir sürücüler ögesine ne olacağınız seçmek için dokunun." uyarısı ile karşılaşırsınız.
Çıkarılabilir sürücü ile ne yapmak istediğinizi seçin
Uyarıya tıkladığınız da karşınıza seçmenizi için Sistemi hızlandır, bu sürücüyü yedekleme için yapılandır, dosyaları görüntülemek için aç ya da eylem yok seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.Otomatik kullan ayarlarında her medya türüyle farklı özelliklerde ekleyebilirsiniz.Kısacası otomatik kullan özeliğini kapatıp açma, özelleştirme yine sizin elinizdedir.Yararlı olacağını umuyorum.İyi bloglar.

1 yorum :

  1. Win 8 pro kullanıyorum otomatik kullana girip söylediğiniz ayarları yaptıgım halde her hangı bı değişiklik yok.Otomatik kullanı virüs programı aracılıgıyla devre dısı bıraktım fakat suan aktıflestıremıyorum.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...