facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Başlangıç Ekranı Kiremitleri İsimlendirme (İpucu)

Windows 8 Başlangıç Ekranı Kiremitleri İsimlendirme
Çok karışık mı geldi bu ekran.O zaman gruplandırıp kiremitleri isimlendirelim ve başlangıç ekranımız daha düzenli bir hale gelsin.Windows 8 kullanıyorsanız başlangıç ekranında kiremitlerin yerlerini tutup değiştirebileceğinizi fark etmişsinizdir zaten.Bunlara sağ tıklayarak küçük ve büyük kiremit olarak da ayarlayabilirsiniz.Tabi küçük kiremitte can kutucuğu gözükmüyor.Başlangıç ekranındaki kiremitler gruplanmış ve bu gruplar birbirinden ayrılmıştır.Bu gruplara benzer uygulamaları koyarak onları adlandırabilirsiniz.Yukarıdaki resim bir örnektir.
Windows 8 Başlangıç Ekranı Kiremitleri İsimlendirme
Başlangıç ekranının sağ alt köşesinde Windows pencere sisteminden tanıdığımız simge durumunda küçült "_" simgesi var.Buna bastığınızda gruplanmış olarak başlangıç ekranındaki kiremitleri görebilirsiniz.
Windows 8 Başlangıç Ekranı Kiremitleri İsimlendirme
Herhangi bir gruba sağ tıklayıp "Grubu adlandır" diyerek istediğiniz isimleri verebilirsiniz.Bu şekil de Windows 8 Metro başlangıç ekranındaki uygulamaları daha rahat bulmanızı sağlar ve karışıklığı önler.Umarım yararlı olur.İyi bloglar..

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...