facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Aero Peek Özelliğini Kullanma

Windows 8 Aero Peek
Gelen bir soru üzerine iki ayrı yazı yazacağım arkadaşlar.İkisi ayrı konular olduğu için birleştirme gereği duymadım.Windows 7'de beğendiğimiz ve Windows 8 üzerinde özlediğimiz iki tane özellik var.Biri Aero Glass efekt.Diğeride Aero Peek özelliği.Bu yazıda Aero Peek özelliğini nasıl kullanabileceğimizi öğrenelim.Windows 7'de sağ alt köşede (Saatin hemen yanında) görev çubuğuna tümleşik dikdörtgen bir kutucuk vardı hatırladınız mı ? Şuan dikdörtgen kutucuk olmasa da o orada işlevsel.O kutucuk yani Aero Peek özelliği Windows 8 kurulumundan sonra kısmen kullanılıyor.Tam olarak kullanmak için bir değişiklik yapmamız gerekiyor.Fareyi sağ alt köşeye, saatin yanına götürüp bastığınızda tüm pencereler aşağı iner ve masaüstü'nü görüntüleyebilirsiniz.Tekrar bastığınızda pencereler geri yerine gelir.Peki ama fareyi oraya yaklaştırdığımız da saydamlaşan pencerelere ne oldu ? İşte bu yazıda Aero Peek'in bu özelliğini açacağız.
Windows 8 Aero Peek
Görev çubuğunda herhangi bir yere sağ tıklayın ve "Özelikler"e basın.
Windows 8 Aero Peek
Açılan Özellikler penceresinde "Görev çubuğu" sekmesinde bulunan "Bildirim alanı" altındaki "Farenizi araç çubuğunun sonundaki Masaüstünü göster düğmesine götürdüğünüzde masaüstünüzü önizlemek için gösterim özelliği kullan" seçimini işaretleyin.Fareyi sağ alt köşede gezdirin ve pencereler cam görünümüne geçsin.Windows 7'deki gibi değil ama idare eder.Bir sonraki yazımda 3.parti program kullanmadan Aero Glass efekt'i nasıl kullanabileceğimize bakacağız.İyi bloglar.

3 yorum :

 1. bunun çok daha kısa bir yolu var verildiyse kusura bakmayın. fare ile sol alt köşeye (masaüstü göster köşesi) sağ tıklayıp peek aç/kapa yapılabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız20:52

   Sol alt değil sağ alt

   Sil
 2. Bir sonraki yazımda belirmiştim.Yinede teşekkürler.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...