facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Aero Glass Saydam Cam Özelliğini Kullanma

Windows 8 Aero Glass
Bir önceki yazımda yani şurada Windows 8 Aero Peek özelliğinden bahsetmiştim.Gördüğünüz gibi Windows 8'e yapılan eleştiriler haksızdır.Aero Peek özelliği yerinde duruyor.Peki ya Windows 7 ile çok beğendiğimiz görsel açıdan herkesin sevdiği Aero Glass (Saydam Cam) özelliğini kullanma imkanımız yok mu ? Tabi ki var.Bunun için 3.parti programlar bulunuyor.Ama ben size program kullanmadan Aero Glass (Saydam Cam) özelliğini nasıl kullanabileceğimizi anlatmak istiyorum.Windows 8'de Microsoft gerçekten de bu özelliği saf dışı bırakmak istedi.Neden böyle bir şey yaptı bilemeyiz.Ama sistem üzerinden tamamen kaldırmış değildir.Sistem üzerinde onu açabiliriz.Biraz karışık olduğu için adım adım yapın lütfen.
Windows 8 Kişiselleştirme
Masaüstünüz de herhangi bir yere sağ tıklayın ve "Kişiselleştir" penceresini açın.
Windows 8 Aero Glass
Önce temalardan "Yüksek karşıtlık Beyaz"ı seçin ve etkinleştirin.Bundan sonra bir süre garip gözükecektir.Temayı uyguladıktan sonra "Renk" penceresini açın.
Windows 8 Aero Glass
Renk penceresi arka planda açık kalacak.
Windows 8 Ayarlar
Fareyi sağ üst köşeye götürün ve yardımcı barı açın.Yardımcı bar üzerinden "Ayarlar"a basın.Bu sırada arka planda  renk penceremiz açık duruyor.
Windows 8 kişiselleştirme
Ayarlar menüsünde "Kişiselleştirme" penceresini tekrar açın.
Windows 8 kişiselleştirme
Açılan pencerede bir Windows teması seçin.Örneğin "Dünya" temasını seçin ve etkinleştirin.
Windows 8 kişiselleştirme
Daha sonra arka planda açık bıraktığımız renk penceresine dönün ve "Değişiklikleri kaydet"e basın.Artık Windows 8 pencereler saydam cam yani Aero Glass oldu.Daha sonra Aero Glass için 3.parti kaliteli programlar paylaşırım.İyi bloglar.

12 yorum :

 1. Adsız15:56

  aero oluyo fakat en üstdeki klasr yada uygulama ismi pencereyi kaydırınca yazılar birbirine giriyor bu nasıl düzelir

  YanıtlaSil
 2. Adsız, düzeltip tekrar yaptım evet sürüklemede problem var.Çözüm arıyorum yazarım.

  YanıtlaSil
 3. CybeR r kardeş yöntem çok güzel ama Adsız ın söylediği probleme de çözüm bulabilirsen 10 numara olacak, merakla bekliyoruz...

  YanıtlaSil
 4. CybeR r kardeş yöntem çok güzel ama Adsız ın söylediği probleme de çözüm bulabilirsen 10 numara olacak, merakla bekliyoruz...

  YanıtlaSil
 5. Arkadaşlar problemin çözümğ varmı bilmiyorum ama düzeltmek için yeniden Yüksek karşıtlı beyazı seçin sonra eski temanıza geri dönün düzeliyor.

  YanıtlaSil
 6. arkadaşlar sorunun çözümü var mı bilmiyorum ama eskisi gibi olmasını isterseniz yeniden yüksek karşıt beyaza geçin sonra eski temaya dönün her zaman ki klasik oluyor.

  YanıtlaSil
 7. İndirme lnerde lan :D

  YanıtlaSil
 8. Yanıtlar
  1. Yazıyı okumanızı tavsiye ederim.İndirme bağlantısı yoktur.İndirilecek herhangi bir dosya bulunmuyor.Sadece Aero Glass özelliğini kullanmak için farklı bir yöntemi anlatmışız.

   Sil
 9. Nerde indir yazıyor arkadaşlar :

  YanıtlaSil
 10. İndirme lnerde lan :D

  YanıtlaSil
 11. Adsız20:53

  Ya birader dediğini yaptımda başlık çubuğundaki herşey birbirine giriyor bunun bi çözümü yok mu yavv

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...