facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Mağaza Otomatik Güncelleme Ayarları

windows 8 mağaza ikon
Windows 8 kullanan herkes mağaza ile tanışmıştır.Mağaza uygulaması sayesinde çevrim içi bağlanıp başlangıç ekranı Metro'ya uygulama indirip kullanabiliyoruz.Ama alışık olmadığımız Windows 8 başlangıç ekranı yüzünden bazen bazı önemli ayarlara ulaşmamız zor olabiliyor.Bu karışıklık sadece başlangıç ekranı mantığını anlayana kadar sürüyor.Bunlardan biride mağaza güncellemesinin otomatik ya da el ile yapılmasını ayarlamak.Ya da gelen yeni güncelleme varsa anlık olarak denetimini yapıp bunları yüklemek.Mağazaya düşen yeni uygulamaları bu şekilde hemen fark edebileceksiniz.Bu yazıda Windows 8 mağazanın otomatik güncelleme ayarını nasıl kapatıp açabileceğimizi ele alacağız.
windows 8 mağaza ayarlar
Öncelikle Metro başlangıç ekranı üzerinden mağazayı açın.Fare imlecini sağ üst köşeye götürerek ya da (Win+C) tuşuna basarak yan yardımcı barı açın.Yardımcı bar üzerinde ayarlara basın.
windows 8 mağaza ayarlar
Yukarıdaki gibi mağazaya özel ayarlar görüntülenecektir.Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey mağaza uygulaması tam sayfa açık iken yardımcı barı açıp ayarlara basarak mağazaya özel ayarlara ulaşmanızdır.Bu ayarlarda "Uygulama Güncelleştirmeleri" sekmesine tıklayın.
windows 8 mağaza güncelleme
Tercihler kısmında mağazanın otomatik güncellemelerini açıp kapatabilirsiniz.Ya da "Check for updates" kutusuna tıklayarak güncelleme denetimi yapabilir, var ise yeni uygulamaları görüntüleyebilirsiniz.İyi bloglar.

13 yorum :

 1. Adsız22:26

  Hocam bu mağazayı kaldırdım ben ama nasıl geri alacağımı bilmiyorum, bir çözümü var mı?

  YanıtlaSil
 2. Adsız, vereceğim link yardımcı olacaktır;

  http://www.windows8li.com/2012/04/windows-8-magaza-kayboldu-geri.html

  YanıtlaSil
 3. Adsız22:50

  Eyvallah hocam. Hizmette sınır yok :)

  YanıtlaSil
 4. Adsız01:30

  Guncelme bitmyo hocam nasl durdurabilrz

  YanıtlaSil
 5. Adsız20:00

  Selam bende Windows 8 mağazası açılmıyor. mağazaya giren zaman yeniden başlanğıc sayfasına giriyor. yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aşağıda vereceğim yöntem ile sorunu çözebilirsiniz.

   http://www.windows8li.com/2014/03/windows-81-magaza-aclmama-sorununun.html

   Sil
 6. Adsız16:33

  Ben w8 kullanıyorum ve 8.1'e otomatik güncelleştirmesini istemiyorum? Mağaza Güncellemelerini kapatsam aynı şekilde tekrar karşıma çıkmaz değilmi " Otomatik güncelleştir Windows 8.1'e " diye

  YanıtlaSil
 7. Adsız18:58

  Benim tel lumia watsapın guncellemelerini alamıyorum ne yapcam

  YanıtlaSil
 8. Adsız12:04

  ben mağazayı açınca bilgisayarınızı internete bağlayın diyor ama internete bağlı yeniden deneye diyince de oynı şey oluyor ne yapabilirim

  YanıtlaSil
 9. Adsız22:35

  Eyvallah :)

  YanıtlaSil
 10. o ayarlara gırınce magaza yok bende ?? acıll

  YanıtlaSil
 11. bende o ayarlara gırınce magaza cıkmıyo ???

  YanıtlaSil
 12. çok teşekkürler

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...