facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 İçin Harika Bir Medya Uygulaması (Multimedia 8)

multimedia 8
Arkadaşlar müthiş bir mağaza uygulamasından bahsetmek istiyorum.Öncelikle şöyle bir toplanın bakalım çünkü bu uygulama bildiğiniz tüm medya oynatıcılarını çöpe attıracak türden.Windows üzerinde medya oynatıcısı dediğimizde aklımıza gelen ilk uygulama tabi ki Media Player'dır.Media Player mağaza üzerinde karşımıza yepyeni bir tasarım ve yepyeni özelliklerle tamamen başlangıç ekranı üzerine oturan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.Uygulamanın ismi Multimedia 8.Bir mağaza uygulaması olan Multimedia 8 ihtiyaçlarınızı tatmin etmek dışında daha fazlasını size sunuyor.Harika arayüzü ile ses ve video oynatabilmesi ve birden çok tema sunabilmesi ile bu oynatıcı gerçekten mükemmel.Ayrıca başlangıç ekranı üzerinde diğer medya oynatıcıların'dan çok daha hızlı çalışıyor.Uygulamayı mağaza üzerinden indirebilirsiniz.Mağaza üzerinde arama yapmak için buradaki konuya bakın.Eğer mağaza üzerinde Multimedia 8 uygulamasını göremiyorsanız şuradaki yazımı incelemenizi tavsiye ederim.Beraber incelemeye başlayalım.
multimedia 8
Uygulama yüklendikten sonra video ve ses dosyalarınızı otomatik olarak tarar ve ekler.Tabi bunun için kitaplıkta bulunan video ve ses klasörlerinin içinde dosyalar bulundurmanız gerekir.Sizde medya ekleyebilirsiniz.Orta bölümde bulunan resim video kliplerin kapaklarıdır.Mltimedia 8 simge durumunda küçükken bile çalmaya devam eder.Sağ tıklayarak kontrollere ulaşabilirsiniz.Ayrıca kendi müzik listenizi oluşturabilirsiniz.
multimedia 8
Multimedia 8 bir çok farklı video uzantısını destekliyor.Ama ben ".Mkv" uzantısını çalıştıramadım.Bu gerçekten büyük bir eksik.Umarım düzeltirler.Video izleme ekranında basit bir kaç kontrole ulaşabilirsiniz.
multimedia 8
Uygulama açık iken yan barı açıp ayarlara basın.Açılan ayarlarda "Options" a basarak yukarıdaki tema ekranına ulaşabilirsiniz.Kısaca Multimedia 8 gerçekten güzel bir medya oynatıcısı'dır ve sadece Windows 8 başlangıç ekranı üzerinde çalışır.

2 yorum :

  1. Adsız19:46

    bu uygulamaları ben mağazada neden bulamıyorum ?? :( arama yerine yazıyom ama sonuç bulunamadı diyo sorun işletim sisteminde olabilirmi entrprise kullanıyom

    YanıtlaSil
  2. Caner, yazının tamamını okusaydınız bulabilirdiniz.Mağazadaki tüm uygulamaları görmek için aşağıdaki yazımı inceleyin;

    http://www.windows8li.com/2012/10/windows-8-magaza-uzerindeki-tum.html

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...