facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows Gezgininde, Pencereleri Tarayıcıdaki Gibi Sekmeli Gezinin (Clover)

pencerelere sekme ekleme
Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır yazmıyordum.Aslında pek yazacak fırsat, şevkte bulamıyordum doğrusu.Burayı çok ihmal ettiğimin farkındayım.Artık daha fazla yazmaya gayret edeceğim.Arkadaşlar daha önceki yazılarımda da söylediğim gibi 3. parti program kurmaktan korkmayın.Benim size tavsiye ettiğim uygulamalar zararsız ve geri dönüşü olan uygulamalardır.Unutmayın ki Windows'un üzerinde kurduğunuz her program zaten 3.parti bir yazılımdır.Yani paket programlardır.Windows ayarlarını değiştiren paket programlarda diğer programlar gibi zararlı ya da zararsız olabilir.Bu konuda bana güvenebilirsiniz.Bu yazıda size öyle bir programdan bahsedeceğim ki keşke Windows 8 ile birlikte böyle bir özellik tümleşik olarak gelseydi diyeceksiniz.Hepimiz bir şekilde İnternet'e bağlanmak için herhangi bir tarayıcı kullanıyoruz.Son yıllarda tarayıcıların bizi alıştırdığı gezinme türü sekmeli gezinme türüdür.Daha önceleri böyle bir şey yoktu.Sekmeli gezinme ilk olarak Chorme tarayıcısında daha sonra Mozilla ve Explorer tarayıcısında kullanılmaya başlandı.Bu bize büyük kolaylık sağladı.Şimdi aynısını Windows gezgininde pencereler için kullanmak istemez misiniz ? Programı test etmek için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
pencerelere sekme ekleme
Yukarıdaki resmi büyütmek için üzerine tıklayın.Program Windows 8'de pencereler arası gezinirken sizi tarayıcıda sayfa açıyormuş gibi hissettirecek.Mevcut tarayıcınızın tüm sekme özelliklerine sahip.Yeni pencere açma, ayrı sekme açma ve hatta yer imlerine kaydetme gibi özellikleri var.Kesinlikle herhangi bir performans kaybına yol açmıyor.Sekmeleri kullanarak dosyalar arasında daha rahat gezinebilir.Görev çubuğunuzu rahatlatabilirsiniz.Kesinlikle daha rahat çalışma imkanına sahip olacaksınız.
pencerelere sekme ekleme
Kurulumdan sonra yer imlerini kullanmak için tıpkı tarayıcıdaki gibi bir yer imleri çubuğu göreceksiniz."Hızlı erişim için yer işaretlerinizi buraya, yer işaretleri çubuğuna yerleştirin" yazısına sağ tıklayıp rul ekler gibi dosya konumunuzu yer imlerine ekleyebilirsiniz.Ayrı klasörler oluşturabilirsiniz.Bu müthiş özelliği bize sağlayan Clover adlı programın yeni sürümlerini yine aynı site üzerinden takip edebilirsiniz.Program Xp / Vista / Windows 7 ve Windows 8 üzerinde sorunsuz çalışmaktadır.

4 yorum :

 1. Ferdi16:27

  Merhaba, öncelikle güzel paylaşım için teşekkürler. Windows 7'de sorunsuz çalıştı. Oldukça işlevsel bir program ve tarayıcılarda önemli yer tutan sekmeleri windowsun içine yerleştirmiş. Paylaşımlarınızı takip etmeye devam edeceğim.

  YanıtlaSil
 2. Ferdi16:38

  Yalnız şunu da eklemek isterim. Pencereyi simge durumuna küçültünce geri büyütemiyorum, yani görev çubuğunda oluşmuyor yeri. Ancak windows gezginine tekrar tıklayıp, o şekilde ulaşabiliyorum malesef.

  YanıtlaSil
 3. Ferdi16:40

  Tamam şimdi gördüm, programın kendi simgesi varmış görev çubuğunda, ona tıklayınca pencereler geliyor direkt.

  YanıtlaSil
 4. Ferdi, evet programin kendi simgesi var.bunu soylemeyi unutmusum.yorumunuz icin tesekkurler.bende windows 8r uzerinde kullaniyoru cok kullanisli ve hizli.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...