facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Varsayılan Tarayıcı Olarak Google Chrome'u Ayarlama

Windows 8 kurulumundan sonra varsayılan tarayıcı İnternet Explorer'dır.Başka bir tarayıcı kurup, kurduğunuz tarayıcının ayarlarından onu varsayılan tarayıcı yapabilirsiniz.Google Chrome'u varsayılan tarayıcı olarak ayarlamak için buradaki bağlantıdan yararlanın.Ama bazı durumlarda varsayılan tarayıcıyı ayarlasanız bile bağlantılar otomatik olarak Explorer ile açılır.Örneğin dosya şeklindeki bir bağlantıya tıkladığınızda varsayılan tarayıcı Chrome olmasına rağmen Explorer ile açılış yapılır.Buda çok sinir bozucudur.Bu yazıda bunu nasıl düzeltebileceğimiz'den bahsedeceğiz.
varsayılan programlar
Varsayılan programları düzenlemek için (Win + Q)'ya basarak Metro arama kısmına geçin.Ve arama kutusuna "Varsayılan" yazın.Açılan "Varsayılan Programlar" uygulamasını açın.
varsayılan programlar
Açılan pencerede "Varsayılan programlarınızı ayarlayın"a tıklayın.
varsayılan programlar
Bu pencerede sol menüden Google Chrome'u seçin.Ya da varsayılan olarak ayarlamak istediğiniz başka programlarını da bu şekilde düzenleyebilirsiniz.Ben konunun içeriği bozulmasın diye Google Chrome üzerinden devam edeceğim.Sağ bölümde "Bu programı varsayılan olarak ayarla" derseniz.Bu programın açabileceği uzantıda ki tüm uygulamalar artık Google Chrome ile açılacaktır.
varsayılan programlar
Yine alttaki seçenekten "Bu programın varsayılanlarını seçin" e basıp hangi uygulamalarda bu tarayıcının açılacağını siz seçebilir ya da eleme yapabilirsiniz.Umarım yararlı olur.İyi bloglar.

1 yorum :

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...