facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Kolayca Windows'a Özel Klavye Kısayolları Oluşturun (Keyboard Shortcuts)

Klavye kısayolları yöneticisi (Keyboard Shortcuts)'un temel özelliği klavye kısayollarını kişiselleştirerek zamandan tasarruf yapmanızı sağlamaktır.Bilgisayarı açıp kapatma, uyku moduna alma, herhangi bir uygulamayı açma yada kapatma, bir İnternet sitesini klavyeden açma gibi özellikleri var.Programın tam ismi Keyboard Shortcuts Manager Freeware Edition.Ücretsiz bir programdır.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.
Klavye kısayolları programı
Kurulum sırasında yukarıdaki adıma dikkat edin.Açılış sayfasının değişmemesi, araç çubuğu yüklenmemesi için yukarıdaki penceredeki seçimleri kaldırın ve kurulumu tamamlayın.
Klavye kısayolları programı
Klavye kısayolları yöneticisinin arayüzü çok basittir.Kısayol görünümü ve seçenekler olarak iki sekme var.Seçenekler sekmesine gelip Windows açılışında programı otomatik olarak başlatabilirsiniz.Kısayollar sekmesinde sizin için oluşturulmuş hazır kısayollar bulunuyor.Bunların üzerine tıklayarak klavye kombinasyonlarını değiştirebilirsiniz.Artı tuşuna basarak yeni bir klavye kısayolu ekleyebilirsiniz.İsterseniz bir klasör yolu, bir sürücü, bir uygulama, yada Web sitesi ekleyebilirsiniz.
Klavye kısayolları programı
Yukarıdaki resimde örnek bir İnternet sitesi kısayolunu oluşturduk ve klavye kombinasyonunu atadık.Program o kadar basittir ki Türkçe dil desteğini aramayacaksınız.Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 32-bit ve 64-bit sürümleri üzerinde çalışmaktadır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...