facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 İçin Ücretsiz Panda Culoud Antivirus

Panda Culoud Antivirus
Bilgisayarda kişisel dosyalarınızın güvenliği için virüsler ile mücadele çok önemlidir.Neyse ki virüslere karşı kullanabileceğimiz birçok Anti Virüs programı vardır.Windows 8'de diğer Windows sürümleri gibi güvenliği sağlanmadıktan sonra sağlıklı çalışmayan bir işletim sistemidir.Ev kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulan programları programlarını kullanarak yeteri derecede güvenlik sağlanabilmektedir.Bunlardan biride kaliteli bir yazılım olan Panda'dır.Panda bu konuda tanıtıma gerek olmayacak kadar kaliteli bir firmadır.Bu yazıda Panda Culoud Antivirus'ün ücretsiz versiyonunu inceleyeceğiz.Panda Culoud Antivirus'ün en dikkat çeken özelliği bilgisayarınıza yük olmamasıdır.İnternet üzerinden çalışır ve şirketin kendi sunucusundan tarama yapar.Bu da sürekli güncel veritabanı ile tarama yapmanız demektir.Daha güvenlidir.Panda Culoud Antivirus'u indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin ve ücretsiz versiyonu bilgisayarınıza indirin.
Panda Culoud Antivirus
Bu güvenlik programının Türkçe Dil desteği vardır.Kurulum sırasında Türkçe dili seçin.Tarayıcınıza gereksiz araç çubukları eklememek için, araç çubuğu seçimlerini kaldırın.
Panda Culoud Antivirus
Programın arayüzü çok sadedir.Ama ihtiyacımız olan tüm izleme seçenekleri elimizin altındadır.Süreçlere tıklayarak rapor penceresini açabilirsiniz.Bu pencerede, çalışan uygulamalar, sınıflandırmalar, http bağlantı sayısı gibi detayları görebiliyorsunuz.Engellemeler yapabiliyorsunuz.Tarama bölümünde optimum tarama, tüm bilgisayarı tarama ve belirli dosyaları tarama gibi seçenekler bulunuyor.Tarama hızı eski versiyonlara göre %50 arttırılmış.
Panda Culoud Antivirus
Gelişmiş ayarlarda tarama yapmadan önce bazı değişiklikler yaparak daha detaylı bir tarama yapabilirsiniz.Potansiyel olarak istenmeyen programları algılama, arka plan taraması, davranışsal engelleme, davranışsal analiz, virüs silinmeden önce uyarı, sıkıştırılmış dosyaları tarama gibi ayaları tarama yapmadan önce açıp kapatabilirsiniz.Ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu ayarları önerilen olarak bırakmanız sizin için daha yararlı olur.Genel olarak Panda Culoud Antivirus ihtiyaçları karşılayacak hafif bir güvenlik programıdır.Tabi ki ücretli sürümü daha kapsamlı bir güvenlik çemberi oluşturur.Uygulama Windows Xp / Vista / 7 / Windows 8'in 32 ve 64 bit sürümlerinde çalışmaktadır.

1 yorum :

  1. Sherlock Holmes19:34

    Merhaba, dün ben Windows 8'i kurdum ve birlikte Windows Defender yazılımı geldi. Acaba Defender'ı iptal edip Panda Culoud yazılımını yüklemeye gerek var mı? Kısacası hangisi daha güvenli?

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...