facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

WindowsPAD: Kısayollar kullanarak Pencereleri 9 Farklı Pozisyona Konumlama

WindowsPAD pencere konumlandır
Merhaba arkadaşlar.Birçok kez sizlerle Windows üzerinde çalışan kolaylık sağlayan 3.parti programlar paylaştım.Bunların bazıları çok beğenildi, bazıları gereksiz bulundu.Bazı takipçilerimiz de 3.parti programları tehlikeli gördüğü için hiç denemek istemedi.Ben size test etmediğim, işinize yaramayacak programları asla paylaşmam.Bazı kolaylık sağlayan programlar içinde keşke Windows üzerinde böyle bir özellik olsa demişimdir.Bu paylaşacağım küçük uygulamada tamda böyle bir şey.Denedikten sonra keşke Windows üzerinde böyle bir özellik olsaydı diyeceksiniz.Ama merak etmeyin.Program kurulum gerektirmiyor.Sistem kaynaklarını yok denecek kadar az kullanıyor.Üstelik boyutu da çok ama çok düşük.Uygulamanın ismi WindowsPAD.İndirmek için buraya tıklayın.
WindowsPAD
WindowsPAD uygulaması ne işe yarıyor ? Uygulamayı ilk çalıştırdığınızda sağ alt köşede yerini alacaktır.Açık olan Windows pencerelerini, programları yani aklınıza gelen tüm pencereleri 9 farklı pozisyona konumlama özelliğine kavuşuyorsunuz.Üstelik bunları kısayollar ile yapıyorsunuz.Programın bundan farklı özellikleri de var ama en dikkat çeken özelliği budur.Size kullanım için büyük kolaylık sağlayacaktır.Şahsen ben sürekli kullanmayı düşünüyorum.Program için kısayolları aşağıda bulabilirsiniz.Kısayolları kendinize göre düzenlemek için sağ alt köşeden programın arayüzünü açmanız yeterlidir.

Win + Num;
Win+1 - Ekranın Sol Alt köşesine pencereyi konumlandırır. 
Win+2 - Ekranın Alt tarafına pencereyi konumlandırır.
Win+3 - Ekranın Sağ Alt köşesine pencereyi konumlandırır.
Win+4 - Ekranın Sol yanına pencereyi konumlandırır.
Win+5 - Ekranın ortasına pencereyi konumlandırır.
Win+6 - Ekranın Sağ yanına pencereyi konumlandırır.
Win+7 - Ekranın Sol üst köşesine pencereyi konumlandırır.
Win+8 - Ekranın Üst tarafına pencereyi konumlandırır.
Win+9 - Ekranın Sol üst köşesine pencereyi konumlandırır.

WindowsPAD uygulaması Xp / Vista / Windows 7 ve Windows 8'de sorunsuz çalışmaktadır.Windows 8 64 bit üzerinde test edildi.İyi bloglar.

1 yorum :

  1. Emrecan12:03

    Merhaba hocam, paylaşımınız için tşkler. Güzel bir uygulamaya benziyor; ancak ben uygulamayı başlattım. Mesela bir pencere açıyorum ardından win+3'e basıyorum. Görev çubuğundaki 3. kısayolum açılıyor. win+4'e basınca 4.kısayol açılıyor. Onlara sağ tıkladığımda kısayol tuşu da atanmamış görünüyor. Bu programı nasıl kullanacağım. Yardım edebilir misiniz?

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...