facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8'i Kapatmak İçin 3. Parti Programlar Kullanma

Daha önce Windows 8'i kapatmak için buradaki konuda en basit ve olağan şeklinde anlatmıştım.Windows 8'i ilk kurduğunuzda başlat menüsü olmadığı için kapatma ve yeniden başlatma gibi seçenekleri bulmak biraz zor oluyor.Windows 8'i kapatmak için yardımcı bar üzerinde Ayarlar sekmesine geçmemiz gerekiyor.Bu çok dolanbaçlı bir yol.Daha kısa yoldan kapatmak için 3.parti taşınabilir iki ufak yazılımı inceleyelim.
Hotshut ile windows 8 kapatma
Hotshut: 147 kb boyutunda, kurulum gerektirmeyen Windows 8 kapatma, yeniden başlatma, kilitlemek ve uyku moduna girmek için yazılmış ufak bir program.Ayrıca başlangıçta otomatik olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz.3.parti program kullanıp ama bunu kurmakta çekinenler için birebir.Çünkü bu program kurulum gerektirmiyor.Programı kurduğunuzda sağ alt köşede yerini alır.Sağ tıklayarak tek tuş ile kontrol sağlayabilirsiniz.İndirmek için buraya tıklayın.
NPowerTray ile windows 8 kapatma
NPowerTray: Yine benzer bir taşınabilir program.Program kurulum gerektirmeyen 3.parti Windows 8 kapatma, yeniden başlatma, uyku modu gibi özellikleri içerir.Sağ alt köşeye saatin yanına gelen ikonuna sağ tıklayıp kapat komutu verdiğinizde ikinci bir onay kutusu çıkmadan direk olarak sistemi kapatır.Diğer programdan biraz daha gelişmiştir.Bu programı indirmek için buraya tıklayın.

2 yorum :

  1. Merhaba ben bir şey soracaktım, metro arayüzünü açıyorum ve güç düğmesine tıklıyorum ardından kapat diyorum bilgisayar kapanıyor ama güç düğmeleri falan yanıyor, neden acaba?

    YanıtlaSil
  2. işletim sisteminde sıkıntı var demek driverlardan kaynaklanıyor güç dügmesine uzun sure basarak kapatıyorsan cok buyuk hata yapıyorsun bence format yada kurtarma yap yoksa sorunu cözemezsin

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...