facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Klasik Başlat Menüsü Geri Getirme Programları

Windows 8 için hala tartışma konusu olan geleneksel klasik başlat menüsünün yerine Metronun gelmesiyle bazı kullanıcılar Başlat menüsünü aramaya başladı.Daha önce burada program kullanmadan Metroyu kaldırıp klasik başlat menüsünü getirmeyi anlatmıştım.Programlar ile buradaki, şuradaki, ve buradaki konularda 3.parti programlar yardımı ile Metronun yerine klasik başlat menüsünü nasıl kullanacağınızı anlatmıştım.
başlat menü logosu
Arkadaşlar Windows 8 çıktığından beri her yönünü incelemiş ve araştırmış biri olarak size tavsiye Metro'ya alışmaya çalışın.Metro başlarda biraz yabancı gelebilir ama alışınca çok daha pratik ve kesinlikle size başlat menüsünü unutturacak bir başlangıç ekranıdır.Yinede alışamadım diyorsanız bu başlık altında klasik başlat menüsüne geri dönmek için en kaliteli 3.parti programları paylaşıyorum.Aynı zamanda bu yazıyla tek başlık altında yukarıdaki bağlantılarla beraber çözümleri listelemiş olacağız.

Gadget İle geçiş Yapma (Windows 8 Style)
windows 8 metro klasik başlat gadget
Tavsiye edebileceğim, program kullanmanıza gerek kalmadan Metro ve Klasik başlat arası geçiş yapabileceğiniz bir gadget'tir.Gayet hızlı ve sağlıklı çalışan bu gadget hem pratik hemde geri dönüşü hızlı ve sorunsuz.Daha önce buradaki konuda anlatmıştık.İndirmek için ilgili makaleme bakabilirsiniz.

Start8
Start8 klasik başlat
Program ile başlat ikonunu geri getirmekle kalmayacak, aynı zamanda Metro başlangıç ekranını sanki başlat menüsü gibi kullanmaya devam edebileceksiniz.Güzel görünümlü, alışılmış standartları Metro ile buluşturan bir program.Start8'i indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.

Classic Shell
windows 8 klasik başlat Classic Shell
Classic Shell, pek fazla fonksiyon yaratmadan klasik başlat menüsünü ve ikonunu geri getiren ama metro tarzı bir görünüm sağlayan programdır.İndirmek için sayfasını ziyaret edin.

Start Menu 7
Start Menu 7 windows 8 klasik başlat
Bu program Windows 7'de bulunan başlat menüsünden çok daha gelişmiş seçenekler sunuyor.Resimden de anlaşılacağı gibi görünümü ve işlevleri çok daha farklı.Bu yöntem ile Metro uygulamalarına da ulaşabilirsiniz.İndirmek için buradaki bağlantıya tıklayın.

1 yorum :

  1. indirdiğimiz gadget i nasıl çalıştıracaz

    Sadece bir dosya var bu uygulama kaldırıldı mı dosya masaüstünde bana yardımcı olabilir misiniz bu konu hakkında windows 8 pro kullanıyorum teamwiwer alpemix ile çözemedim şu işi start menü 8 kaldırdım çok kasıyor o uygulama Bilgisayarımda

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...