facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

USB Donanımını Güvenle Kaldırma - USB Safely Remove

Nedir bu donanımı güvenle kaldır muhabbeti ? Neden Mp3 player, Usb bellekler, taşınabilir hardiskleri satın aldığımız marketler depolama aygıtları için Windows üzerinde bağlantıyı keserken donanımı güvenle kaldır özelliğini kullanmamızı istiyorlar ? Bunun cevabı oldukça basittir arkadaşlar.Bu özellik sayesinde donanım ile ilişkiyi sorunsuz kesmiş oluyorsunuz.Bu da donanımınızın kullanıcı hatalı bozulmasını engelliyor.Daha uzun bir ömür sağlamış oluyorsunuz.Bir çok kişi Usb donanımını ilişkiyi kesmeden yani "Donanımı güvenle kaldır" demeden aygıtı çıkartıyor.Bu 15-20 lira verdiğiniz Usb belleklerde riske atılır bir davranış olsa da taşınabilir belleklerde bilgilerinizin ve cihazınızı riske atmamak için yapmamanız gereken bir davranıştır.
USB Safely Remove
Crystalrich adlı Rusya kökenli ufak yazılım firması, Usb aygıtlarınızı güvenle kaldırmanız için ufak ve yararlı bir program geliştirmiş.Üstelik programa Türkçe dil desteği de verilmiştir.Programın ismi "USB Safely Remove".İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.Programın kurulumundan sonra sağ alt köşede ikonu ve bildirimleri görebilirsiniz.Yeni aygıtları, çıkarılan aygıtları ve bağlı bulunan aygıtları ikona tıklayarak kontrol edebilirsiniz.
USB Safely Remove
Türkçe dil desteğinin olması büyük avantaj sağlıyor.Bir aygıtı sökmeden ilişkiyi kesebilir ve tekrar tıklayarak ilişkiyi kurabilirsiniz.
USB Safely Remove
Programın arayüzünde bildirim ayarları, kısayol ile ilişki kesme, davranış ayarları, tema gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz.Bir donanımı kaldırmak için küçük ikonu kullanın ve donanımı güvenle kaldırın.USB Safely Remove Windows 7 ve Windows 8 32, 64 bit sürümleri ile uyumlu çalışmaktadır.İyi bloglar.

1 yorum :

  1. Adsız13:23

    eyw üstad sayende baya bi şey ögrendim varoll..

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...