facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Yazı Yazarken Touchpad Devre Dışı Kalsın

Bu tarz küçük programları keşfetmeyi çok seviyorum arkadaşlar.Çünkü işlevleri gerçekten büyük oluyor.Bu program benim gibi sürekli yazı yazanlar için büyük kolaylık sağlayacak ufak bir programdır.Nedir bunun işlevi ? Öncelikle bu küçük yazılım sadece dizüstü bilgisayar kullananlar için yazılmıştır.Her dizüstü bilgisayarın üzerinde Touchpad dediğimiz fareye alternatif bütünleşik bir imleç kontrol alanı bulunmaktadır.Bunun haricinde çoğu kişi dizüstü makinede fare kullanıyor.Fare çok daha büyük kolaylık sağlıyor.Sonuçta Touchpad'i ancak işaret parmağımızla kullanabiliyoruz.Bende fare tercih edenlerden biriyim.Ama kucakta kullandığım zamanlarda Touchpad'i fareyi koyacak alan bulamadığım ya da daha rahat olduğu için açıyorum.Ve yazı yazarken elim Touchpad'e değdiği zaman satır kayması yaşıyor ve buna deli oluyorum.Benim gibi sizde bu sorunu yaşıyorsanız bu ufak program tam size göre.Bu arada Touchpad'i klavyeniz de (Fn + Esc'den başlayan numaralarda Touchpad simgesi saysına) basarak açıp kapatabilirsiniz.
Bu küçük yazılımın ismi Touch Tamer.Buradan indirebilirsiniz.Windows 8 üzerinde yazı yazarken Touchpad'in otomatik olarak devre dışı kalmasını sağlıyor.Siz yazıyı bitirince tekrar aktif oluyor.Program kurulum gerektirmez.Çalıştırdıktan sonra sağ alt köşeye ikonu geliyor.Sağ tıklayıp "Suspend"e basarsanız devre dışı kalır."Settings" bölümünde yapmanız gereken bir ayar var.
İlk denememde klavyeden herhangi bir harfe bastıktan sonra Touchpad'in devre dışı kalma süresini çok uzun buldum."Settings"e basarak "Period" kısmını 150 olarak değiştirmeniz çok daha iyi olacaktır.Windows 8 üzerinde test ettim, tam uyumlu olarak çalışıyor.Aynı zamanda Xp / Vista ve Windows 7'de kullanabilirsiniz.İyi bloglar.

5 yorum :

 1. Touchfreezeyi denedim hiçbir işe yaramıyor web de yazarken yada wordde yaramıyor kesinlikle önemli olan web sayfalarında,forumlarda mesaj yazarken ve wordde işe yaramasıdır.bunlarda yaramayacakta nerde yarayacak bu tarz programlar anlamadım.Bu arada paylaştığınız bu programı da kurdum denedim hatta settingsi 50 ye düşürdüm buda aynı touchpadi devredışı bırakmıyor yazarken maalesef..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Touch Tamer'in işe yaramaması çok garip.Kullandığınız sistemi söyleyebilir misiniz ? Çünkü Windows 8 64 bit ile kusursuz çalışmaktadır.

   Sil
 2. Süpersin yoksa kafarı yedirtecekti bana :))))

  YanıtlaSil
 3. Süpersin valla .Yazı yazmak eziyet olmuştu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum için teşekkür ederim.Bende hala kullanıyorum.Tochpad açık iken bazen elim çarpıyordu ve yazamıyordum.Böyle iyi :)

   Sil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...