facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Üzerinden İnternet Explorer 10'u Kaldırma

Windows 8 ile gelen yeniliklerden biride İnternet Explorer 10 tarayıcısıydı.Bu tarayıcı eski sürümlerine göre çok daha iyileştirilmiş olarak karşımıza çıktı.Ayrıca İnternet Explorer'ı sevilen bir tarayıcı yapacak şekilde Windows 8 Metro ile bütünleştirilmiş olması göz ardı edilmemeli.Ama yinede Windows 8 kullanıp İnternet Explorer'i kaldırmak isteyebilirsiniz.Böyle bir durumda kaldırmak için Program ekle kaldır penceresini kullanamayız.Windows 8 ile gelen bir servis olarak gözüktüğü için daha ileri gitmemiz gerekiyor.Bu yazıda Windows 8 üzerinden İnternet Explorer 10'u nasıl kaldıracağımızı anlatacağız.
Kısayol'dan Program Ekle kaldır penceresine gitmek için (Win + X) tuşuna basıp Program Ekle kaldır sekmesine tıklayın.Ya da "Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features" yolunu izleyin.
Program ekle kaldır penceresinde yan tarafta bulunan menüden "Windows özelliklerini Aç / Kapa"ya tıklayın.
Windows özelliklerini aç / kapa penceresinde İnternet Explorer 10'u bulun ve yanındaki işareti kaldırın.Daha sonra "tamam" tuşuna basın.
Yukarıdaki gibi İnternet Explorer'in kapatılması diğer programları etkileyebilir gibi bir uyarı verebilir."Evet"e basıp devam edin.Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın.Windows 8'den İnternet Explorer 10'u kaldırmı olacaksınız.

9 yorum :

 1. Adsız12:23

  bilgi yanlış, bu yöntemi ben de denemiştim ama başarılı olamadım. explorer 10 sadece kullanımdan kalkıyor ancak uninstall olmuyor Başka bir yol bulunmalı

  YanıtlaSil
 2. Adsız, yazıyı yazan benim.Bu yöntem işe yarıyor ve Windows 8 üzerinden explorer'ı kaldırıyorsunuz.

  YanıtlaSil
 3. Adsız15:10

  hayır kalkmıyor.. explorer 9 kurmaya kalktığında zaten yüklü diyor

  YanıtlaSil
 4. akif.

  aynı sorun günlerdir başımın etini yiyor. ie10 daha gelişmemiş bir tarayıcı olarak karşımıza .ıktı. windows 8 ile bütünleşik geliyor. sadece kapatabiliyorsun kaldıramıyorsun. mesela ben öğretmenim ve ie10 e-okula girmiyor. bu durumda kaldırıp 9 u yüklemek istediğinde zaten yüklü diyor. denetim masası program ekle kaldırda aktif etmen için ie10 gözüküyor. yokmudur başka çaresi. yeni pc aldım. win8 e format atılamadı win7 yüklicektim olmadı. yedekleme engelledi. en son çara pc yi geri iade etmeyi düşünüyorum. eğer ie10 u silemezsem...

  YanıtlaSil


 5. aynı sorun günlerdir başımın etini yiyor. ie10 daha gelişmemiş bir tarayıcı olarak karşımıza .ıktı. windows 8 ile bütünleşik geliyor. sadece kapatabiliyorsun kaldıramıyorsun. mesela ben öğretmenim ve ie10 e-okula girmiyor. bu durumda kaldırıp 9 u yüklemek istediğinde zaten yüklü diyor. denetim masası program ekle kaldırda aktif etmen için ie10 gözüküyor. yokmudur başka çaresi. yeni pc aldım. win8 e format atılamadı win7 yüklicektim olmadı. yedekleme engelledi. en son çara pc yi geri iade etmeyi düşünüyorum. eğer ie10 u silemezsem...

  YanıtlaSil
 6. Arkadaşlar hep yapamayanlar yazmış yorum.Aktif karacüllü, sorun nedir tam olarak söylermisiniz ?

  YanıtlaSil
 7. sigorta programımız expleror 10 da çalışmıyor. 9 yüklenmiyor var mı çaresi ?

  YanıtlaSil
 8. sigorta programımız expleror 10 da çalışmıyor. 9 yüklenmiyor var mı çaresi ?

  YanıtlaSil
 9. Explorer 11in Allah belasını versin. Saatlerdir uğraşıyorum kaldıramadım

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...