facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 PDF Okuyucu (Reader)

okuyucu, pdf windows 8, pdf reader, reader win8
Windows 8'de dahili bir PDF okuyucu olduğunu biliyor muydunuz ? Diğer hiçbir Windows sürümünde PDF dosyalarını açmak için dahili bir program yoktu.PDF okuyucu olarak her zaman İnternet üzerinden bu işi yapan paket program indirmek zorunda kalıyorduk.Hele ki Acrobat Reader gibi PDF okumanın yanında amacını aşıp çok büyük ve çok karışık bir program varken sade bir PDF okuyucusu bulmak gerçekten zordu.Artık Windows 8 üzerinde .pdf uzantılı dosyalarınızı okuyabileceksiniz.Windows 8 Reader (Okuyucu)'ya ulaşmak için herhangi .pdf uzantılı bir dosyaya tıklamanız yeterlidir.Eğer Metro üzerinden uygulamayı kaldırdıysanız Online mağazaya gidip yükleyebilirsiniz.Bunu yapmak için buradaki yazıma göz atın.
reader windows8, reader pdf okuyucu
Bir Pdf dosyası açtığınızda okuma bölmesinde her hangi bir yere sağ tıklarsanız yukarıdaki gibi seçenekler çubuğu karşınıza çıkar.Windows 8 Dahili PDF okuyucusunun tek kötü yanı çok fazla sadece ve işlevsiz olması.Ama yinede bazı temel şeyleri yapabiliyor.

Temal Özellikler;
Bir sayfa ve iki sayfa okuma 
Yakınlaştırma (Ctrl +), Uzaklaştırma (Ctrl -)
Belge üzerinde Arama yapabilme
360 derece döndürebilme
Hemen çıktısını alma
Ve uzaklaştırarak tüm sayfaları görüp anında geçiş yapma gibi temel özellikleri var.Yani PDF dosyalarını sadece okumak için artık 3. parti programlara ihtiyaç duymayacaksınız.

1 yorum :

  1. normalde istediğin sayfanın numarasını sayma ve sayre bir çok özelliğinini çöpe mi attılar

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...