facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Metro'ya Denetim Masası Kısayolunu Ekleyelim

Windows 8'in kötü yanlarından biri araçlara uzun yollardan ulaştırmasıdır.Ama bunu lehimize çevirebiliriz.Bütün araçların bulunduğu Denetim Masası kısayolunu Windows 8 Metro arayüzüne yerleştirmemiz yararlı olabilir.Bunu yapmak oldukça basittir.
Denetim Masası kısayolunu Metro arayüzüne yerleştirmek için öncelikle bir Denetim Masası kısayolu oluşturmamız gerekiyor.Bunun için Masaüstünüz'de sağ tıklayın "Yeni" sekmesinden "Kısayol"a basın.
"%windir%\explorer.exe shell:::{26EE0668-A00A-44D7-9371-BEB064C98683}" kodunu (tırnaklar olmadan) boş kutucuğa kopyalayıp, yapıştırın.Ve "İleri" tıklayın.
Oluşturduğumuz kısayola bir isim verelim.Örneğin Denetim Masası.İsmi verdikten sonra "Bitir"e basın.
Denetim Masası kısayolunu oluşturduk.Ama ikon olarak Denetim Masası ikonu henüz gelmedi.Bunu yapmak için oluşturduğunuz kısayola sağ tıklayın ve "Özellikler"i açın.Açılan pencerede "İkon değiştir"e tıklayın.
Denetim Masası ikonunu bulabilmeniz için "%SystemRoot%\system32\SHELL32.dll" kodunu konuma yapıştırın ve bir kez "Tamam"a basın.Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bilinen Denetim Masası ikonunu seçin ve "Tamam"a basın.
Denetim Masası kısayolunu oluşturduk.Oluşturduğumuz kısayolu Windows 8 Metro başlangıç ekranına eklemek için ikona sağ tıklayın ve "Pin to Start"a basın.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...