facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Mağazada Arama Yapma

Windows 8 mağaza (Store)'u denediyseniz arama özelliğinin olmadığını görmüşsünüzdür.Bir çok uygulamanın barındığı Windows 8 Mağazada bazen arama yapma ihtiyacı duyabilirsiniz.Peki Mağazada arama nasıl yapacağız ? Aslında arama yapmak mümkün.Metro başlangıç ekranının arama mantığını henüz yabancı geldiği için Mağazada arama olmadığını düşünebilirsiniz.Ama Windows 8 Mağazada Metro üzerinden mağazaya girmeden arama yapmak mümkün.Arama yapmak için arama filtresi kullanmamız gerekiyor.
(Win + F) tuşuna basın.Açılan yan arama bölümünde filtre olarak sadece mağazada arama yapmak için mağazayı seçelim.Yani "Store"u seçin.Ve mağazada arama yapın.Örneğin bir mağaza uygulaması olan okuyucuyu arayalım.
Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi mağazaya girmeden mağaza üzerinde arama yaptık.Aradığımız okuyucuyu listenin ilk üst sırasında hemen bulabildik.Mağaza filtresi gibi diğer uygulamalar üzerinde filtre koyarak arama yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...