facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Mağaza Kayboldu, Geri Yükleyelim (Store)

Facebook grubumuz üzerinden bir arkadaş bunu sormuş.Mağaza (Store) kaybolmuş.Sanırım yanlışlıkla Metro başlangıç ekranı üzerinden kaldırmış.Bu bir çoğumuzun başına gelebilir arkadaşlar.Windows 8 hem çok farklı hemde şuan için Türkçe dil desteğine sahip olmadığı için bazen ne yaptığımızın farkında olmaya biliriz.Mağaza çoğumuzun artık öğrendiği ücretsiz uygulamaları da barındıran Windows 8'e özel uygulamaların yer aldığı Online bir bölüm.Mağaza'ya Metro üzerinden rahatça erişebiliyoruz.
Metro üzerinde Mağaza (Store)'a sağ tıklayıp "Unpin from Start" yani başlangıç ekranından kaldır'a basarsak Metro fayanslarından kaldırmış oluruz.Ama "apps" yani uygulamalarda Mağaza duruyor olacaktır.Yanlışlıkla kaldırdıysanız, (Win + F) tuşuna basın.
Açılan sağ bar'da uygulamalara basın.Yani "Apps".
Uygulamalardan Mağazayı bulalım ve üzerine sağ tıklayıp "Pin To Start"a basalım.Başlangıç ekranına ekleyelim.Hepsi bu kadar.İyi bloglar.

1 yorum :

  1. Merhaba, bilgisayarımdan bazı mağaza uygulamarını kaldırdım, ama mağazada hesabıma girdiğimde kaldırılan uygulamalar görünüyor. Bunları nasıl silebilirim.?

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...