facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Kilit Ekranını Devre Dışı Bırakma

Windows 8 Kilit ekranı tek oturumda dahi bilgisayar açılırken karşınıza çıkıyor.Bu kilit ekranını Metro üzerinden  kapatmak mümkün değil.Sizinde bu ekran canınızı sıktıysa tamamen kaldırabilirsiniz.Windows 8 açılırken kilit ekranına takılmadan direk olarak bilgisayarın açılmasını sağlayabilirsiniz.Bunu yapmak için 3.parti programlar kullanmamıza gerek yok.Ama pek bilinmeyen bir ayar değiştirmemiz gerekiyor.
Windows 8 Kilit ekranını kaldırmak için öncelikle çalıştır kutusunu açalım."Win + X" tuşuna basın ve açılan menüde "Run" yani "Çalıştır"a basın.
Çalıştır kutusuna "gpedit.msc" yazın ve "Enter"a basın.
Açılan pencerede sol klasörlerden sırasıyla "Administrative Templates - Control Panel - Personalization" konumuna geldikten sonra listeden "Do not display the lock screen"i açın.Açmadan önce durumun kapalı olduğunu göreceksiniz.
Açılan pencerede "Enabled" seçeneğini seçin ve uygulayın.Artık kilit ekranına takılmadan Windows 8 açılacaktır.Aynı işlemi tekrarlayıp "Disabled"i seçerseniz tekrar kilit ekranı kullanmaya başlayabilirsiniz.Bence kilit ekranı gereksiz ve açılış hızını düşürüyor.İyi bloglar..

4 yorum :

 1. Alican15:05

  Hocam, öncelikle sorunumu buraya yazdığım için kusura bakmayın; ama başka yazacak bir yer bulamadım. Win7-Ultimate kullanmaktayım. Laptopum uyku modundan çıktıktan sonra, internet bağlantım yaklaşık 2dk. gelmiyor. Kablosuz bağlantı kullanmaktayım, güç seçeneklerinde en iyi performans seçili. Ayrıca intel wifi link 5100 AGN bağdaştırıcı ayarlarında güç yönetimi kısmında "güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın." seçeneği de işaretsiz. Bunlara özellikle dikkat ettim; ama çözümü hiçbir yerde de bulamadım. Son çare size sorayım dedim. Lütfen yardımcı olur musunuz bana? Yanıtınızı bekliyorum...

  YanıtlaSil
 2. MErhaba Hocam, Severek takip ettiğim blogcu arkadaşlara yaptığım bir ankette sizide içine almak istedim..Her blogcuya sorduğum soruyu sizede sormak istedim cevap verirseniz sevinirim...1 hafta içinde blogcuların en çok sevdiği filmleri blogda liste olarak yayınlayacam.. İşte Soru : "Bir Blogcu Olarak En çok Sevdiğin Film Hangisi ve Neden?" cevabınızı http://kendidefterim.blogspot.com/ blogunda iletişimden atarsanız sevinirim...yada burda atın ben gelip kopyalarım :)

  YanıtlaSil
 3. Alican, sorun sistemde olmayabilir.Kullandığınız modemin markası nedir ?

  Yinede Microsoft Fix kullanmayı deneyebilirsiniz;

  http://www.windows8li.com/2010/04/windows-7-microsoft-fix-it-center-ile.html


  Urfalı, gönderdim hocam.

  YanıtlaSil
 4. Alican10:36

  Mrb, öncelikle teşekkürler. Modemim Uydunet/netmaster, fixit center test yapmaya bastım ama test çalışmaları kapanmış. Ordan sonuç alamadım yani. Hayır bu tip sorunları yaşayanlar olmuş araştırdığım kadarıyla da üstte de bahsettiğim gibi o çözümleri uygulamama rağmen güç ayarlarıyla ilgili, sorun devam etmekte.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...