facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Kaldırılan Metro Uygulamalarını Geri Yüklemek

Windows 8 ön izleme sürümü çıktığından beri kullanıcılar Windows 8'i anlamaya çalışıyor.Her şeyin kontrolünün Metro'da olması, istenilene ulaşmak için çok uzun ve karışık yollar kat edilmesi kullanıcıları bazen çileden çıkartabiliyor.On beş senedir alışık olduğumuz başlat menüsü yerine Metro başlat ekranının gelmesi bu sorunların başlıca sebebidir.Metro başlangıç ekranından bir uygulama kaldırmak oldukça kolaydır.Bunun için denetim masasına uğramanıza gerek yoktur.
metro uygulama kaldır, uygulama kaldırma metro
Kaldırmak istediğimiz bir uygulamaya sağ tıklayıp seçtiğimizde "Uninstall" yani "Kaldır"a basarak uygulamayı kaldırabiliriz.Örnek olarak yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi "Reader" uygulamasını kaldırdık.Peki bunu geri nasıl yükleyebiliriz ? Windows 8 üzerinden kaldırdığımız Metro uygulamalarını geri yüklemek için mağazaya gitmemiz gerekiyor.
metro uygulama mağazası, microsoft mağaza metro,
Metro başlangıç ekranında Microsoft mağazaya gitmek için "Store" uygulamasına tıklayın.
Açılan pencerede "Spotlight" altında aradığımız Metro uygulamasını bulabiliriz.Kaldırdığınız Metro uygulamalarını ya da yeni Metro uygulamalarını buradan yükleyebilirsiniz."Top Free" tuşuna basarak listeleyelim.
Buradaki uygulamaların tamamını kurabilirsiniz.Resimde de görüldüğü üzere kaldırdığımız "Reader" uygulamasına tıklayıp tekrar kuralım. 
reader yükleme, windows reader tekrar yükle
"İnstall" yani "Yükle" diyerek uygulamamızı kurabiliriz.Uygulama kurulduktan sonra Metro başlangıç ekranında yerini alacaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...