facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Consumer Preview Yazısını Kaldırma

windows 8 consumer preview
Windows 8 tüketici ön izleme sürümünü kurduğunuzda sağ alt köşede "Windows 8 Consumer Preview Evaluation copy, Build 8250" yazısı sürekli orada olacaktır.Eğer bu yazıdan rahatsız oluyorsanız, sağ alt köşedeki yazıyı kaldırmanız mümkün.Yazıyı basit bir yöntem kullanarak kaldıralım.Öncelikle gizli klasöreleri açalım.Herhangi bir pencere üzerinde gizli klasörleri açmak için üst şeritten "View" sekmesine gelerek "Hidden İtems" yazısının yanındaki kutucuğa işaret koyun.
Şimdi Arka Plan'da kullanmak üzere bir resim seçin.Arka Plan yapmak istediğiniz resmin üzerine sağ tıklayın ve "Set as desktop backround" sekmesine basarak resmin Masaüstü arka plan olmasını sağlayın.
Daha sonra "C:\Users\CybeRr\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Themes\CachedFiles" konumuna gidin.Burada "CybeRr" yazan yere kendi kullanıcı adınızı girmeniz gerekmektedir.Eğer bulamıyorsanız klasör dizinlerinde adım adım ilerlersiniz.
"CachedFiles" dizininde Arka Plan resminizi Paint ile açın.Açtığınız resimde sağ alt köşedeki yazıyı Paint araçlarını kullanarak silebilirsiniz.

2 yorum :

  1. build 9200 için nasıl yapacağız. bu dediğinizi denedim ama olmadı

    YanıtlaSil
  2. build 9200 de olmuyor arkadaslar bosuna uğrasmayın.. baska bır yolu olmalı...

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...