facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows Sabit Disk Birleştirme Araçları (Hard Disk)

Her Windows sürümünde Disk birleştirme ve Hard Disk iyileştirme aracı bulunur.Ama bu sadece temel düzenlemeleri yapar.3.parti programlar bu konuda Windows'un sunduğundan çok daha fazla detay sunabiliyor.Taşıma, yeniden boyutlandırma gibi özellikleri yoktur.Bu yüzden bu yazıda ücretsiz ve en iyi Hard disk birleştirme yazılımlarını inceleyelim.

EASEUS Partition Master Home ;
EASEUS Partition Master Home çok gelişmiş ve en çok kullanılan Hard Disk yönetme aracıdır.Bu sürümde arayüz çok daha kullanışlı olmuş.Kapsamlı ve güvenilir bir programdır.Bu yüzden bu konuda adından sürekli söz edilir.Program ile disk bölümleme, disk büyütme, disk küçültme, disk iyileştirme, yedek alma gibi işlemleri çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.Programı indirmek için buraya tıklayın.
Program Windows 7 ve Windows 8 üzerinde çalışır.Yetersiz disk alanı sorunlarını çok rahat bir şekilde çözebilirsiniz.

Paragon Partition Manager ;
Windows bölümlerini birleştirme, yeniden boyutlandırma, taşıma, bölme ve silme gibi özellikleri vardır.Ayrıca sıcaklık özelliği bulunmaktadır.Windows için ücretsiz sunulan Paragon Partition Managerburadan indirebilirsiniz.Windows 7 ve Windows 8 üzerinde çalışır.

Wondershare Disk Manager;
Wondershare Disk Manager  ücretsiz tüm seviyedeki kullanıcıların kolayca disk kopyalama, bölme ve yönetme gibi işlemleri yapması için hazırlanmış kullanışlı bir Hard Disk aracıdır.Xp / Vista ve Windows 7 üzerinde çalışır.Program kullanımı için ücretsiz lisans kodu alabilirsiniz.Buradan indirin.

4 yorum :

 1. Adsız22:52

  Merhaba. Size derin bir sorum olacak. Şimdi benim bilgisayarımda 500 gb hdd var, üç parça bölümlü. C'de 45 gb alan var ve hepsi dolu, E yi disk yönetiminden genişletemiyorum, D yi genişletebiliyorum. 170 gb verim var, yedek alacağım bir dış ortamım yok, ben c yi silip format atarken, c yi 100 gb yapmayı, sonra da e ile d yi birleştirmek istiyorum ama, e birincil bölüm olduğundan sorun olur mu, nasıl yapmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bi doğru düzgün anlat amkkkkkkkk

   Sil
 2. Adız, soru karışık.D ve E sürücüsünün tam boyutunu vermemişsiniz.Ayrıca 170 gb veriniz var.Ben olsam sürücülerden küçülte bildiğim kadar birim küçültür o birimleri öyle boş bırakırdım.170 gb veriyi tek bir birimde toplayabilirseniz eğer boşta kalan yani sürücü harfi atamadığınız boş birim format sırasında C: sürücüsünü silmenizle birlikte birleşecektir.

  Ya da eğer yanlış anladıysam C: sürücüsü 45 gb iken 100 gb yapmak istiyorsunuz ya, o halde 55 gb birim küçültüp boşta bırakın ve format sırasında C: sürücüsünü tamamen sildiğinizde 100 gb boşta birim olacaktır.O birime Windows'u kurabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 3. Adsız, aşağıdaki bağlantıdan da yararlanabilirsiniz;

  http://www.windows8li.com/2012/03/windows-8-surucu-bolme-disk-bolumleme.html

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...