facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows Gelişmiş Görev Yöneticisi (Manager DeLuxe)

3. parti görev yöneticisi programları Windows görev yöneticisinden daha genişletilmiş ve kapsamlı bir kontrol sunuyor.Bunlardan biride Manager DeLuxe adlı 3. parti Windows görev yöneticisi programı.Gelişmiş görev yöneticisi, hızlı görüntüleme, sistem ve kullanıcı işlemleri, ayrıntılı rapor ve bilgiler, sistem kaynaklarını kullanan programların detaylı analizi ile çok sayıda seçenek sunan bir program.Windows varsayılan görev yöneticisinden çok daha gelişmiş özellikler sunar.Ark planda çalışan programların alt işlemlerini görüntüleyebilir.Uygulama üzerinden Windows başlangıç programlarını, msconfig'e girmeden düzenleyebilirsiniz.Programı buradan indirebilirsiniz.
Windows üzerinde Arka Planda çalışan uygulamaların hangi sistem üzerinde çalıştığını, hangi oturumda açık olduğunu, oluşturulma tarihini, kullanım miktarını ve çalıştığı dosya konumunu buradan görebilirsiniz.
Dilerseniz çalışan uygulamaların üzerine tıklayarak ağaç görünümde inceleme yapabilirsiniz.Eğer Windows üzerinde şüphelendiğiniz çalışan program var ise gelişmiş görev yöneticisi ile onu inceleyebilir, belkide olası virüsleri bu şekilde tespit edebilirsiniz.
Cpu kullanım grafiği program üzerinde daha gelişmiş gösteriliyor.Performans sekmesinden ulaşabilirsiniz.
"Autoruns" yani başlangıçta otomatik olarak çalışan uygulamaları msconfig'e gitmeden buradan kontrol edebilirsiniz.Ayrıca burada hangi kayıt defteri yolu ile başlandığı da listeleniyor.Dilerseniz yeni görevler atayarak başlangıçta dilediğiniz programları çalıştırabilirsiniz.
Windows hizmetlerini durdurup başlatabilirsiniz.Gereksiz Windows hizmetlerini kapatarak performans sağlayabilirsiniz.Başlamış ve durdurulmuş hizmetleri ayrı renkte göstererek kolaylık sağlar.Görev yöneticisi programı Windows 7 ve Windows 8'in tüm sürümlerinde test edilmiştir.Ayrıca diğer Windows sürümlerinde de kullanılabilir.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...