facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows Batarya Durumu Gösteren Programlar

Eğer Windows altında dizüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız en büyük problemlerinizden bir tanesi mutlaka batarya şarj durumudur.Batarya şarj durumunun gücü ve bazı arka plan uygulamalarını kapatarak ya da kısarak daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.Windows 7'nin batarya şarj göstergesi tam bir felaket.Size yüzde olarak belli bir miktar kaldığını söyler ama bir anda şarjınız biter ve sisteminiz kapanabilir.O yüzden hem etkin izleme hem de 3. parti programların batarya ömrünü uzatmak için bize sunduğu nimetlerden yararlanalım.

BatteryCare;
BatteryCare pil kullanımını ve pil ömrünü uzatmak için oluşturulmuş kaliteli bir yazılımdır.Batarya durumunu izler ve ayar penceresinde batarya şarj ömrünü uzatmak için Windows ayarları bulunmaktadır.Windows 7 ve Windows 8'de kullanılabilir.
Programın en güzel yanı Türkçe dil desteğinin bulunmasıdır.Batarya şarj durumunda Kenar çubuğu, Aero pencere sistemi, bazı Windows hizmetlerini kapatma gibi özellikler bulunmaktadır.Bu da batarya ömrünü uzatır.Programı buradan indirebilirsiniz.

BatteryBar;
BatteryBar pilinizin durumunu izler ve görev çubuğunda detaylı bir kullanım bilgisi gösterir.Batarya şarj durumu hakkında tarihsel bilgi tutar.Kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyor.Programı buradan indirebilirsiniz.Windows 7 ve Windows 8'de kullanılabilir.
Dizüstü bilgisayarınızın kalan batarya zamanını bataryanın geçmiş kullanım bilgilerini tutarak hesaplar.Programı kullandıkça çok daha iyi veriler sunacağını göreceksiniz.Ayrıca görev çubuğunda bildirim görüntüler.

Battery Meter;
Battery Meter sıradan bir batarya durumu gösteren gadget'tir.Yalnız kurulum gerektirir.masa üstünde herhangi bir yere ikonu sürükleyebilirsiniz.Eğer şarjda kullanıma geçerseniz ne kadar batarya süresi kaldığını grafik ve sayısal olarak gösterir.Programı buradan indirebilirsiniz.Windows 7 ve Windows 8'de kullanılabilir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...