facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows Ayrıntılı Donanım Bilgisi Öğrenme (CPU-Z)

Cpu-Z Windows üzerinde çalışarak donanım hakkında ayrıntılı bilgi veren bir programdır.İşlemci, Anakart, Ram, Ekran Kartı, Bios bilgisini detaylı bir şekilde size sunan kaliteli bir sistem bilgisi aktaran uygulamadır.Cpu-Z programını buradan indirebilirsiniz.
Program ücretsiz olduğu için kurulum sırasında yukarıdaki pencerede gereksiz araç çubuğu kurmanızı istiyor.Bu pencerede sarı ile işaretlediğim seçenekleri kaldırın.Program Vista, Windows 7 ve Windows 8 üzerinde çalışır.
"Cpu ve Caches" sekmesinde, İşlemci adı, kod adı, marka kimliği, üretici firma, voltaj değeri, saat, overclock, önbellek kapasitesi gibi bilgileri verir."Mainboard ve Spd" sekmesi, Anakart adı, üreticisi, modeli, yonga seti, bios sürümü, bios markası, bios güncelleme tarihi, onboard ekran kartı desteği gibi bilgileri içerir."Memory" sekmesinde, Ram tipi, Ram miktarı, Slot durumları, frekans ayarı gibi özellikleri görebilirsiniz.Ayrıca program ile kullanmakta olduğunuz Windows'un DiretX sürümünü de öğrenebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...