facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8'i Usb'ye Boot Etme - Usb'den Kurulum

windows 8 usb, usb windows 8, usb boot windows 8, win8 usb
Windows 8'i Usb'den kurmak için daha önce şuradaki yazımdaki programdan yararlanabileceğiniz'den bahsetmiştim.Şimdiki yazımda Windows 8'i Usb'den kurmak için özel olarak hazırlanmış yeni bir programdan bahsetmek istiyorum.Programın adı "Windows 8 USB Installer Maker".Buradan indirebilirsiniz.Aslında Windows8 iso dosyasını komut satırını kullanarak Usb belleğe boot etmek ve kurulum yapmak mümkündür.Ama bu iş için çıkartılmış üçüncü parti programlar var iken bir çok kişi bununla uğraşmak istemiyor.Bu program Windows 8'i Usb'ye boot etmek için hazırlanmış özel bir programdır.
USB Installer , usb boot, windows 8 usb maker
Programı indirdikten sonra "Win8USB.exe" dosyasını yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın.Bunu yapmak için .exe dosyasına sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır"a basın.Windows 8 iso dosyasını Usb belleğe boot etmek için en az 4 gb Usb belleğe ihtiyacınız vardır.Bunu sağladıktan sonra, "Select a USB Drive" kısmından Usb belleğinizin harfini seçin."Search ISO" bölümünden ".iso" uzantılı Windows 8 dosyanızı seçin."Create"ye basarak işlemi başlatıyorsunuz.İyi bloglar..

4 yorum :

 1. Adsız17:44

  Çok Sağol Kardeş Ellerine sağlık program çok işe yaradı inş çalışır şu an win 8 iniyo da kafam şeye takıldı bunu biz winrar ile açsak olur mu?

  YanıtlaSil
 2. Rica ederim hocam.Evet amacınız içindeki dosyalara ulaşmaksa Winrar ile açabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 3. Nasıl usbden win8 çalıstıracaz?

  YanıtlaSil
 4. Murat yıldız iso dosyasını usb ye attıktan sonra pc ni yeniden başlat. Açılışta f8 tuşuna basarak usb yi seç kuruluma yönlendirir seni.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...