facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Yükseltme Yaparak Kurulum

Vista Ve Windows 7'yi kişisel bilgilerinizi ve profilinizi koruyarak Windows 8'e yükseltebilirsiniz.Yükseltme bazı durumlarda sorun çıkartabiliyor.Bana göre en iyi işletim sistemi format atılarak kurulur.Eğer profiliniz ve kişisel bilgileriniz hayati önem taşıyorsa yükseltme yoluna başvurun.

Windows 8 Yükseltme Sonrası,
Windows 7 - Kullanıcı profili, kişisel dosyalarınız ve ayarlarınız korunur
Vista - Kullanıcı profili, kişisel dosyalarınız ve ayarlarınız korunur
Windows Xp - Kullanıcı profili ve kişisel dosyalarınız korunur.
Windows 8 yükseltmesi yapmak için öncelikle Dvd'ye ya da Usb taşınabilir belleğe boot ettiğiniz sürücüye giriş yapın.(Usb bellekten Windows 8 kurmak için buraya bakın)."Setup.exe"yi çalıştırın.
Windows 8 yükseltme için hazırlanıyor.Yüzdenin dolmasını bekleyin.
"Go online To install updates now" seçeneği işaretli kalsın."Next" diyerek devam edin.
Sizden lisans anahtarınızı girmenizi isteyecek.Yükselttiğiniz sistem Windows 8 ön izleme sürümü ise lisans anahtarı "DNJXJ-7XBW8-2378T-X22TX-BKG7J" ya da "NF32V-Q9P3W-7DR7Y-JGWRW-JFCK8" olarak girdikten sonra "Next" tuşuna basarak devam edin.
Lisans koşullarını "I accept the licence" kutucuğunu işaretleyerek kabul edin ve "Accept" tuşuna basarak devam edin.
Burası önemli bir adım."Just personel files" sadece kişisel dosyalarınızı korur.Bunun üstünde bir seçenek daha çıkması gerekiyordu.Kullanıcı profili, kişisel dosyalarınız ve ayarlarınızı koruyacak bir seçenek.Bu seçeneğin çıkmaması halinde Windows 8 yükseltme sonrası sadece kişisel dosyalarınız korunur.Profiliniz ve ayarlarınız sıfırlanacaktır.Bu seçeneğin çıkmaması kurulu işletim sistemi ve 3. parti programlar ile alakalı olabilir.Seçiminizi yapıp "Next" tuşuna basın.
Bu işlem 5 dakika kadar sürebilir.
Artık yükseltme için kuruluma başlamaya hazırsınız."install" tuşuna basarak devam edip Kullanıcı profili, kişisel dosyalarınız ve ayarlarınızı koruyarak kurulu işletim sisteminizi Windows 8'e yükseltebilirsiniz.

2 yorum :

 1. Ben yine de win 8 'in biraz kullanılmasını eksileri artıları ortaya çıkmasından sonra yükseltmek daha iyi olur..
  Daha win 7'yi bile yeni lisans alabildim bu site sayesinde..:))

  Elimizde ki orjinal win 7 den de olmayalım şimdi durup dururken..

  YanıtlaSil
 2. Ayhan Çelik, size aynen katılıyorum.Bende şuan da günlük faliyetler de kullanılabilecek bir işletim sistemi olmadığını söylüyorum .

  Wİndows 8 henüz beta'dır..Kararlı sürüm çıkana kadar beklemek gerekiyor.Ayrıca demek isteyenler sistemlerine yazık etmesin.Ya sanal makina da ya da dual şekilde kurabilirler..

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...