facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Usb'den Kurulum Yapma

Windows 8'i Usb'ye boot edip kurulum yapmak isteyebilirsiniz.Bunun yapmak için Windows 7'de kullandığımız yöntemin aynısını kullanabiliriz.Daha önce .iso dosyalarını boot etmek için burada bir program paylaşmıştım.Windows 7'yi boot etmek ve usb'den kurmak için şurada bir yazım var.Windows 8'i Usb'den kurmak içinde bu yazıyı size hazırladım.
Henüz Windows 8'i indirmediyseniz linkleri ve lisans numarasını burada bulabilirsiniz."Windows 7 USB DVD Download Tool" aracını buradan indirebilirsiniz.Programı indirin ve ".exe" dosyasına tıklayarak kurun.
Program açıldığında "Browse" tuşuna basarak indirdiğiniz "Windows 8 iso" dosyasını seçin.
Seçimi yaptıktan sonra ikinci adıma geçmek için "Next" tuşuna basın.
Bu adımda "USB device" tuşuna basarak diğer adıma geçin.
Bu adımda Usb belleğinizi programa göstermeniz gerekiyor.Usb belleği boş olmalı.Eğer gözükmüyorsa yenile ikonuna bir kez basın ve Usb belleğinizin seçimini yapın.Daha sonra "Begin copying" tuşuna basarak diğer adıma geçin.
İşlem başladı.Bu işlem biraz uzun sürebilir.Daha sonra eğer bilgisayarınız Usb açılışına destek veriyor ise Usb ile Windows 8'i kurabilirsiniz.İyi bloglar.

2 yorum :

 1. hoocam we were .. try again hatası veriyor

  işletim sistemim:
  win xp sp3
  net fremarok tüm sürümller yüklü flah bellek fat32 3.95 gb ntfs olarak biçimlenmiyo

  YanıtlaSil
 2. paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...