facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Pencerelerden Üst Şerit'i Kaldırma

Windows 8 ilk çıktığında en çok taktir edilen yeniliklerinden bir tanesi pencere sistemindeki kontrol şerididir.Bu şerit "Kopyalama / Yapıştırma / Kesme", "Silme / Yeniden adlandırma".Gizli klasörleri açma.Klasör özellikleri ve daha bir çok dosya düzenleme ve ayar barındıran geniş bir şerit'tir.Bu şerit aynı zamanda gizlenebiliyor.Pencerenin sağ üst köşesinde bu kontrol bölümünü gizleyebilirsiniz.Peki ama tamamen kaldırıp eskisi gibi bir görünüme kavuşmak mümkün mü ? Elbette bunun için çok kullanışlı 3.parti bir program bulunmakta.Tek tuş ile şerit'i tamamen kaldırmanız mümkün.Programın ismi "Ribbon Disabler for Windows 8 Cp".Programı buradan indirin.
Kullanımı gayet basit olan programda "Disable" seçeneğini seçerseniz şeridi tamamen kaldırmış olursunuz.Geri getirmek içinde "Enable" seçeneğini kullanabilirsiniz.Program Windows 8 x86 ve x64 üzerinde sorunsuz çalışmaktadır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...