facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Metro'yu Başlat Menüsü İle Kullanma

Windows 8 çıktı çıkalı Metro hala tartışılan bir yenilik olmuştur.Bu yüzden Metro'yu şekillendiren, klasik başlat menüsünü geri getiren 3. parti programların sayısı git gide çoğalıyor.Kullanıcı talepleri doğrultusunda bu tarz programlar yazılması bize Metro'nun sade haliyle pek sevilmediğini gösteriyor.Bu program ile Metro'yu başlat menüsü ile kullanabileceksiniz.
Kullanacağımız programın ismi "Start8".Bu programı kullandıktan sonra keşke Windows 8 ile gelen yenilik böyle olsaydı diyeceksiniz.Programı buradan indirebilirsiniz.Kurulumu gerçekleştirdikten sonra yukarıdaki gibi Metroyu açan Windows 7'de alıştığımız Başlat ikonu yerini alacaktır.Başlat ikonuna bastığınız da Metro farklı bir biçimde açılıyor.Bu şekilde de kullanabilirsiniz.Ama bir seçeneğiniz daha var.
Başlat İkonuna sağ tıklayıp "Show Fullscreen Metro Start Menu" seçeneğini işaretlerseniz Metro tam ekran açılıyor.Yani eskisi gibi metroyu açabilirsiniz.Kazancınız bir başlat ikonu olacaktır.Diğer seçenek ile ya da bu şekilde Metro'yu kullanmak çok daha iyi oluyor."Run" çalıştır penceresini açar."Shutdown" bilgisayarı kapatmanız için kullanabileceğiniz bir seçenek.
Dilerseniz başlat ikonunu özelleştirebilirsiniz.Programın içinde çeşitli başlat ikonları saklı.Başlat ikonunu değiştirmeniz için ayrı bir 3. parti program kullanmanız gerekmiyor.Bunun için İkona sağ tıklayıp "Pick a different Start button image" sekmesine bastığınız da yukarıdaki gibi başlat ikonlarını görebilirsiniz.Dilerseniz kendi indirdiğiniz başlat ikonlarını da bu özellik sayesinde kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...