facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 için Çok Gelişmiş Widget Programı (xWidget)

Geçenlerde bir okuyucumuz bana bunu sormuştu.Windows 7 ve Windows 8 üzerinde kullanabileceğimiz yan bar, sidebar ya da widget.Görüntüyü kurtaracak ve kolaylığı sağlayacak sistem kaynaklarını az kullanan, çok fazla seçenek sunan kaliteli bir uygulamaya ihtiyacımız var.Umarım bu yazıyı okuyordur kendisi.Windows 7'nin en büyük eksiklerinden biri yeteri kadar Widget çeşitliliği olmamasıydı.Bir çok Widget'e sahip olsa da kullanıcıların beklentisini karşılamıyor malesef.Bu yüzden umudumuz Windows 8'i.Ama o bu yan bar dışında hiçbir yenilik yapmadı.O yüzden 3. parti bir program ile bu açığımızı kapatalım.Bu program gerçekten çok hoş arkadaşlar.Tavsiye ederim.Programın ismi xWidget.Buradan indirebilirsiniz.İndirme ve kurulum işlemlerini tamamladıysanız programın bize neler sunduğuna biraz göz atalım.
En beğendiğim özelliği ile başlamak istiyorum.Askıda duran ve animasyonlu kısayolları.Sanırım bu özelliğini sürekli kullanacağım.Bu özelliği kullanabilmek için programı kurduktan sonra "Hanging Shortcut" paketini indirmeniz gerekiyor.Nasıl yapılacağını aşağıda anlatıyorum.
xWidget programını Windows 8'e kurduktan sonra sağ alt köşedeki program ikinuna sağ tıklayın ve "Manege Widget" sekmesine tıklayın.Yukarıdaki gibi bir pencere açılacaktır.Burada Masa üstüne eklemek istediğiniz Widget'leri önizlenimli olarak gördükten sonra çift tıklayarak eklenmesini sağlayabilirsiniz.
Program size kurulumdan sonra bir çok Widget sunuyor.Ama aşağıdan "More Widgets" tuşuna basarak Masa üstünüz için yukarıda beğendiğim askılı kısayol ikonları Widget'i gibi yeni Widget paketleri indirebiliyorsunuz.Programda yüzlerce Widget var.Hepsini tanıtmak mümkün olmadığı için bir kaçından bahsedelim.
Animasyonlu özelleştirilebilir dock bar.Rocket dock benzeri bir bardır.Programda buna benzer bir çok Widget bulunuyor.
Sürücü bilgisi ve kısayolları."C", "D" "DVD" ve "USB" belleğinizin doluluk oranını ve kısayollarını sağlayan bir Widget.
Cpu, Ram ve Performans grafiğini gösteren Widget.
Google arama, İp bilgisi, Upload ve Download oranlarını gösteren Widget'ler.Bunlara benzer bir çok Widget bulunmaktadır.Her Widget'in üzerine sağ tıklayıp saydamlık ve boyut ayarlarını yapabilirsiniz.Program Windows 7 ve Windows 8'de kullanılabilir.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...