facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Ekran Görüntüsü Alma

Windows 7'de ekran yakalama aracını çoğumuz biliyoruz.Araç hakkında burada bilgi vermiştik.Windows 7'de Ekran Alıntısı aracını açıp, ekran görüntüsü aldıktan sonra kaydetmemiz gerekiyordu.Windows 8'de bu daha pratik bir yol ile geliştirilmiş.Artık sadece klavye kısayollarını kullanarak ekran görüntüsü alabiliyor.Hemde otomatik olarak kaydediliyor.
Windows 8'de Ekran Görüntüsü yakalamak için "Win + Print Screen" tuşuna basmanız yeterli.Bu kısayol kombinasyonunu kullandığınız da ekran çok kısa süreli şeffaf bir hale gelecektir.Bu ekran görüntüsünün yakalandığı ve kaydedildiği anlamına geliyor.Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Bilgisayarım - Kütüphane - Resimlerin içine aldığınız ekran görüntüleri otomatik olarak kaydedilir.Anlaşılan Microsoft Windows 8'de hem dokunmatik ekranlara hem de klavye kısayol tuşlarıyla kontrole çok önem vermiş.Bu da bize çalışmalarımız da kolaylık sağlayacak küçük bir ipucudur.

2 yorum :

 1. Adsız15:40

  Sadece internet lemi Demokrasi olduğuna inanacağız? Yandaş medya ne olacak? İktidarı oyuncağı deneme tahtası olan kişi ve kurumlar ne olacak? Demokrasi batı değerlerini yok saymakmıdır? Demokrasi sadece bir din var deyip diğer dinleri yok saymakmıdır? Laiklik olmadan senin demokrasi dediğin şey aslında şeriat oluyorsa olacaksa bu zarar vermekten başka ne işe yarar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız bu yorumun konu ile ne ilgisi var bir türlü anlayamadım.

   Sil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...