facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 E-posta adresi kullanmadan Kullanıcı Hesabı Oluşturma

Windows 8 ile ilgili en çok gelen sorulardan biri bu oldu.Kurulum sonlarına doğru Windows 8 sizden kullanıcı hesabı oluşturmak için e-posta adresi ve şifrenizi istiyor.Ve kurulumdan sonra her oturum açtığınızda e-posta adresinizi ve şifrenizi girmek zorunda kalıyorsunuz.Bunu yaptığınızda e-posta adresinizi Windows 8 ile ilişkilendirmiş oluyorsunuz.Tabi ki bu zorunlu bir şey değildir.Kurulum sırasında size farklı bir seçenek daha sunuluyor.
windows 8 kullanıcı, kullanıcı hesabı,
Windows 8 kurulumu sırasında yukarıdaki adıma geldiğinizde yani kullanıcı hesabı oluşturma penceresine, e-posta adresinizi girmeden aşağıdaki "Don't want to sign in with a Microsoft account" seçeneğini seçin.
kullanıcı hesabı windows 8,
Diğer adımda "Local account" seçeneğini seçin.
Ve kullanıcı hesabınızı oluşturun.Parola kaymak istemiyorsanız parola kısmını boş geçin.Kurulumdan sonra Windows 8 üzerinde e-posta adresi kullanmadan kullanıcı hesabı oluşturmak için Metro arayüzünde "Win+I"ya basın.
windows 8 ayarlar, daha fazla ayar windows 8,
Yan barda daha fazla seçenek yani "More PC Settings" tuşuna basın.
windows 8 yeni kullanıcı, kullanıcı hesabı windows 8,
Açılan ayarlar sayfasında kullanıcılar yani "Users" sekemsine bastıktan sonra sağ taraftan "Yeni kullanıcı ekle" yani "Add a user" sekmesine basın.
e-posta kullanmadan oluştur,
Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Windows 8 kurulumu sırasında karşımıza çıkan kullanıcı hesabı oluşturma penceresinin aynısıdır.Burada yine e-posta adresinizle kullanıcı hesabı oluşturmak istemiyorsanız, "Don't want to sign in with a Microsoft account" seçeneğini seçmeniz gerekiyor.
Diğer adımda "Local account"u seçip devam edin.
Ve kullanıcı hesabınızı e-posta adresi kullanmadan oluşturun.İyi bloglar..

8 yorum :

 1. Adsız02:55

  5 para etmez windows 8

  YanıtlaSil
 2. Adsız, neden öyle düşündünüz ? Metro başlangıcı yüzünden mi yoksa ? :)

  YanıtlaSil
 3. 8 yasal önizleme sürümünde takıldım bu sıkıntıya site faydalı oldu teşekkürler..

  YanıtlaSil
 4. Adsız20:19

  Neden windows 8 sizce ?

  YanıtlaSil
 5. Adsız, herkes farklı nedenler söyleyecektir.Ya da bütün yenilikleri sayarız tek tek.Ama eğer bana neden diye soruyorsanız her şeyden önce benim için performans gelir.Windows 8 şuan en çok performansı alabildiğimiz ve en stabil çalışan işletim sistemidir.Ayrıca görsel olarak da tatmin edici.Sürekli gözümüzün önünde olan en büyük yeniliği olan başlangıç ekranı da çok hoşuma gidiyor.Üzerinde mağazadan indirdiğim bir çok uygulamayı kullanıyorum.

  Snapping ve yardımcı bar bana günlük faaliyetlerim de çok büyük kolaylık sağlıyor.Ayrıca (Win+X) menüden de bir çok uygulama ve ayara ulaşabiliyorum.Dosya taşıma ve kopyalama hızını da göz ardı etmemek gerekiyor.Bu konuda gerçekten devrim yapılmış.Sürücü arama, yükleme gibi dertleri yok.

  Windows gezginine eklenen şerit büyük kolaylık sağlıyor.Windows 8'den önce bunu 3.parti programlarla yapıyorduk.Kurulumdan sonra Anti Virüs programı tümleşik olarak geliyor.Gözle fark edilir açılış ve kapanış performansı sağlıyor.Yani saymakla bitmez...

  Windows 7 desteğinin beş yıl, Windows 8 desteğinin de 10 yıl olduğunu hatırlatmak isterim.Windows 8 geleceğin işletim sistemidir.

  YanıtlaSil
 6. Ya win8i kurarken arkadaşım kendi mailini eklemiş. Şimdi kendi mailime nasıl döndürebilirim?
  Yeni hesap ekle den mailimi yazıyorum şifre falan istemiyor açıyor girişte şifre soruyor. Mailin şifresini yazıyorum kabul etmiyor help mee

  YanıtlaSil
 7. Mystérieuse, "Win + I" ya basın.Ya da fareyi ekranın sağ üst köşesine götürüp yardımcı barı açın ve "Ayarlar"a girin.Daha sonra "Bilgisayar ayarlarını değiştir"e tıklayın."Kullanıcılar" sekmesinde "Yerel hesaba geçin" e basın ve yerel bir hesaba geçin.Yerel hesaba geçiş yaptıktan sonra yine kullanıcılar sekmesinde başka bir e-posta ile ilişkilendirebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 8. Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda ve akıllı cihazlarda pek çok rahatsız edici ve kullanıcıların gerek duymadığı özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi olarak açık bırakılan mail hesabının bilgisayar ile eşleştirilememesi, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde görülen en büyük rahatsızlıklardan biri olarak kullanıcılar tarafından bildirilmektedir. Bilgisayarı tek kullananlar…
  https://www.windowshatalari.com/windows-8-ve-windows-10da-kayitli-mail-kaldirma-degistirme/

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...