facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Codec Paketi İndir

Windows 7 için özel olarak hazırlanmış Codec paketini burada tanıtmıştık.Şimdi Windows 8 için Codec paketimizi kuralım ve videoları açarken sorunlarla karşılaşmayalım.Windows 8 ön izleme sürümünün çıkması ile yazılım geliştiriciler programlarını Windows 8'e göre uyarlayarak yeni sürümler çıkartmaya başladı.Bunlardan biride Shark firması.Windows 8 için özel hazırlanmış Codec paketini yayımladı.Windows 8 ile gelen Windows Media Player birçok ses ve görüntü formatını desteklemiyor.Bu yüzden Codec paketleri bizim için olmazsa olmazlar arasında olmuştur.
Windows 8 Codec paketi popüler Ses ve Video codec bileşenlerini içerir.Paketi yükleyerek tüm ses dosyalarını ve Amr, mpc, divx, MKA, Flac, evo, flv, mkv, xvid gibi video dosyalarını da açabilirsiniz.Windows 8 Codec paketi bir medya oynatıcısı değildir.Windows 8 ile gelen Windows Media Player Medya oynatıcısının eksiklerini gidermek için hazırlanmış bir pakettir.Paketi buradan indirebilirsiniz.
Paket ücretsiz olduğu için Windows 8'e küçük bir hava durumu yazılımı yüklemek istiyor.Kurulum esnasında yukarıda sarı ile işaretlediğim kutucuğu kaldırırsanız sistemimize böyle gereksiz yazılımları kurarak ağırlık yaratmamış oluruz.

2 yorum :

  1. Adsız23:15

    Blogunuz çok kullanışlı. Zaten daha önce Windows 7 işletim sistemli bilgisayarım için ne gerekiyorsa buradan indirmiştim. Şimdi de Windows 8'i yükleme aşamalarından gerekli olan ve gerekebilecek programlara dair verdiğiniz detaylı bilgiler için çok teşekkür etmek istedim. Lütfen bu şekilde paylaşımlar yapmaya devam edin,size ihtiyacım olacak.

    YanıtlaSil
  2. Adsız, olumlu yorumunuz için asıl ben teşekkür ederim.İyi bloglar.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...