facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Hataları Düzeltme - Hızlandırma (7 Quick Fix)

Windows 7 sistemini kullanırken yüklediğimiz programlar, yaptığımız ayarlar nedeni ile kayıt defteri ve kişisel ayarlarda hatalar ve yavaşlamalar ile karşılaşabiliriz.Bu hataların genelde nedenini öğrenmek çok zordur.Ama "7 Quick Fix" gibi programlar ile çözmek çok ama çok kolaydır.Bu program Windows 7 sık karşılaşılan hataları düzeltmek, yavaşlıkları gidermek için hazırlanmış harika bir araçtır.Windows 7'yi hızlandırmak için bir çok ayarı bulunmaktadır.Programı buradan ya da alternatif 1, alternatif 2, alternatif 3 indirebilirsiniz.Programı çalıştırırken sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır"a basmanız gerekiyor.Aksi halde programı kullanamazsınız.
Programın içinde yüzlerce araç bulunmaktadır.Düzeltmelerin üzerine geldiğinizde alt tarafta ne işe yaradığı yazıyor ama Türkçe olmadığı için birçok kişi bu programı tam olarak anlamak için biraz zor olacaktır.Çok kapsamlı olduğu için hepsini teker teker anlatmam mümkün değil.Ama programın yararı konusunda bir örnek verebilirim.
Örneğin sisteminiz de yavaşlama gibi bir sorun var ise, yeşil anahtar kısmında "Yavaş kapanma, başlat menüsü hızlandırma, görev çubuğu iyileştirme" gibi ayarlar bulunmaktadır.Sisteminiz yavaş kapanıyorsa ben "Slow Shutdown" ile gözle görülür bir düzenleme sağladığımı belirtmek isterim.Windows 7 için harika bir iyileştirme aracı.

2 yorum :

  1. Program İngilizce ve çok fazla detay içerdiğinden bu program için bir kılavuz da ek kısa sürede verilmesi gerekir.Az İngilizce ve az pc dili bilen biri için bu program yarar yerine zarar getirir diye düşünüyorum.Ve bu konuda adminden yardım bekliyorum..

    YanıtlaSil
  2. ayhancelik, haklısın bilmeden kullanmak yanlış düzeltmelere sebep olabilir.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...