facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Zaman Ayarı, Hareketsizlik ve Geri Sayım İle Otomatik Kapatma

Daha öncede Windows 7'yi zaman ayarı ile otomatik kapatmanız için bir kaç 3. parti program paylaşmıştım.Bu program diğerlerinden farklı olarak zaman ayarı, hareketsizlik ve geri sayım ile bilgisayarı otomatik olarak kapatmanız için güzel seçenekler sunar.Programın ismi SleepTimer.Buradan indirebilirsiniz.
Bu küçük otomatik bilgisayarı kapatma programını diğerlerinden ayıran özellikler neler beraberce inceleyelim.Öncelikle diğer programlarda olan Windows 7'yi zaman ayarlı kapatma özelliği bu programda da bulunmaktadır.Yukarı da gördüğünüz gibi "Mode" bölümünde "Time" ı seçerek "Perform action at" ile bir saat ayarı girip bilgisayarı "Action" bölümünde kapatabilir, uyku moduna geçirebilir ya da yeniden başlatabilirsiniz.
"Mode" bölümünde "Countdown" u seçerek "Perform action in" bölümünde dakika ya da saat belirterek geri sayım ile bilgisayarı kapatabiliruyku moduna geçirebilir ya da yeniden başlatabilirsiniz.
En beğendiğim özelliği de budur.Belli bir süre hareketsiz kalan bilgisayarı kapatabiliriz."Inactivity" seçeneğini seçip hareketsiz kalma süresini ayarladıktan sonra Windows 7 sizin ayarladığınız zaman süresince kullanım dışı kalırsa yine sizin ayarladığınız komuta göre otomatik kapanabilir, uyku moduna geçebilir ve ya yeniden başlatılabilir.Program kurulum gerektirmez.Taşınabilir olduğu için sisteminize yük olmama gibi bir avantajı da var.Hatasız çalışmaktadır.İyi bloglar..

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...