facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Silinen Dosyaları Kurtarma Programı (Recuva)

Okuyucular bana neden hiç dosya kurtarma programı paylaşmadığımı soruyorlar.Bende bu ihtiyacınızı gidermek için detaylı bir araştırma içine girdim.Windows 7 için en iyi en kullanışlı dosya kurtarma programını kendimce bulduğumu sanıyorum.Recuva adlı dosya kurtarma programı kullanışlı arayüzü, Türkçe dil desteği, hızlı tarama performansı ve ücretsiz olması dolayısı ile size tavsiye edebileceğim bir silinen dosyaları kurtarma programıdır.Buradan indirebilirsiniz.Programın ücretli versiyonunun da olduğunu bilmenizi istiyorum.Ben ücretsiz sürümünü test ettim ve gayet başarılı.İhtiyaçları karşılayacak türden ücretsiz kullanıma açık versiyonu bulunmaktadır.Sözü fazla uzatmadan anlatıma geçmek istiyorum.
Kurulum sırasında Türkçe dilini seçmeyi unutmayın.
Başlangıç sihirbaz ve Türkçe dil desteği ile programı kullanmak oldukça basit.Sonraki pencereye geçelim;
Bu pencerede dosyanızın türünü seçmeniz gerekiyor.Resimde de gördüğünüz üzere Resimler, Müzik, Belgeler, Görüntüler, .rar gibi sıkıştırılmış dosyalar ya da hepsini birden tarama imkanınız var.Seçim yapın ve bir sonraki pencereye geçin;
Sonraki pencerede sildiğiniz dosyanın nerede olduğunu göstererek çok hızlı bir şekilde tarama yapabilirsiniz.Bu bölümde bilgisayarı komple tarama, Usb ya da hafıza kartı tarama, belgelerim klasörü, geri dönüşüm kutusu ya da sizin belirleyeceğiniz bir klasör içinde tarama yapabilirsiniz.Eğer dosyayı sildiğiniz klasörü hatırlıyor iseniz onu bulmanız çok daha hızlı ve kolay olacaktır.
Bu bölümde dosyaları taramadan önce iki farklı tarama seçeneği sunuluyor.Hızlı tarama ve derinlemesine tarama.Eğer sarı ile işaretli "Derinlemesine taramayı aç" seçeneğini işaretlerseniz tarama çok daha kapsamlı olur.Ama derinlemesine taramayı hızlı tarama ile ulaşamadığınız dosyalarda tavsiye ederim.Hızlı tarama ile sonuca çok daha kısa sürede ulaşma şansınız var.
Silinen dosyalarınız çok kısa sürede bulunacaktır;
Sonuçlar gayet başarılı.Silinen resimler tarandı ve önizlemeli bir şekilde seçime sunuldu.Silinen dosyaları seçtikten sonra "Kurtar" tuşuna basarak tekrar bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.Başarılı bulduğum bir dosya kurtarma programıdır.İyi bloglar.

1 yorum :

  1. bilgisayarıma su döküldüğünden bozulmuştu. Anakarti değiştik ama hardiskte bozulmuş sanırım içindekileri bilgileri bu program ile alabilirmiyim ? https://dosyakurtarma.com/ diye bir site gördüm yapıyorlarmış deneyeceğim görüşlerimi buraya yazarım

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...