facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Kısayollar ve Özel Masaüstü Görünümü (Smart Desktop)

Windows 7 Masaüstünüzü yukarıdaki gibi harika bir görünüme kavuşturmak isterseniz Smart Desktop tam size göre bir uygulama.Buradan indirebilirsiniz.Program sistem kaynaklarını hissedilmeyecek kadar az bir şekilde kullanarak size uygulama, tarayıcı, Windows programları, bilgisayarım, dökümanlar ve müzik gibi klasörlerin kısa yollarına masaüstü üzerinden ulaşmanızı sağlar.Ne yazık ki programın ne kadar harika bir masaüstü aracı olduğunu tam olarak anlatmak mümkün değil.Denemeniz gerekiyor.Ben yinede biraz cazibesini hissetmeniz için resimler ile birazcık bahsetmek istiyorum.
Bu kısım gerçekten çok güzel.Sol bölümde not tutmanız için bir kısım ayrılmış.Burada notlarınızı yazabilirsiniz.Sağ tarafta CpuRamPower bilgisi bulunuyor.Ağ trafik bilgisi olarak upload ve download kayıtları gösteriliyor.Sürücülere kısayol'dan erişebilirsiniz.CD.. Usb ve Disk sürücülerinin kısayolları burada bulunmaktadır.
Smart Desktop kurulumdan sonra Masaüstünüz de saydam bir şekilde yerini alır.Bir çok program ve uygulamanın kısayol simgelerine sol alt köşedeki değiştirilebilir menüden ulaşabilirsiniz.İnternet uygulamalarıoffice araçlarıprogramlarWindows pencereleri gibi.
Yukarıdaki "WebLink" bölümünde Sosyal sitelerArama SiteleriOyun siteleriMail Sitelerinin ön izlenim resimleriyle birlikte kısayolları bulunuyor.
Yukarıda Windows oturum bilgisiAğ ip adresihava durumu ve sizin hazırlayacağınız resimlerden oluşan bir slayt gösterisi bölümü bulunuyor.
Sağ üst köşede Google aramaWikipedi aramaTarih bilgisi yer alıyor.Tarayıcınızı hiç açmadan Masaüstün'den Google ile arama yapabilirsiniz.Varsayılan tarayıcınız ile arama sonuçlarınız gösterilir.

2 yorum :

  1. Murat21:32

    Programı yükledim fakat tam ekran olmuyor. Ekranım 1920x1080 çözünürlüğünde yardımcı olabilir misiniz ?

    YanıtlaSil
  2. Murat, Malesef çözünürlüğünüz çok yüksek.Sanırım yapacak pek bir şey yok.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...