facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Rss Besleme Okuma Programı (FeedReader)

Merhaba arkadaşlar.Çok beğendiğim bir RSS okuma programını sizinle paylaşmak istiyorum.Öncelikle bilmeyenler için RSS'nin tanımını yapalım.RSS, genellikle haber sağlayıcıları, bloglar ve podcastlar tarafından kullanılan, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan özel bir XML dosya formatıdır. Kullandığı dosya biçimleri .rss ve .xml'dir.Kısaca RSS her blog'ta, her haber sitesinde bulunan ve çok sık kullanılan bir takip adresidir.Windows 7 blog'un RSS adresine de buradan ulaşabilirsiniz.RSS ile blog ve haber takip edenler genelde tarayıcıların Yer imi özelliğini kullanır.Ama bunlar kalıcı olmayabiliyor.Eğer tarayıcı üzerindeki Yer imlerini yedeklemez iseniz bunları kaybetmeniz olasıdır.RSS bağlantılarınızı kaliteli bir programda toplayıp saklamak istemez misiniz ? FeedReader programı bu iş için biçilmiş kaptan.Windows 7 için gördüğüm en güzel RSS takip programı.FeedReader programını buradan indirebilirsiniz.
Program arayüzü üç bölmeden oluşuyor.Bunları genişletebilmek mümkün.İlk bölmede kaydettiğiniz RSS adresleri yer alıyor.Ve tam yukarısında onlar arasında arama yapabilmeniz için bir arama kutusu var.İkinci bölmede RSS adresleriniz de yer alan başlıklar var.Bunlar tarih olarak sıralanmıştır.Üçüncü bölmeden okuma bölgesi bulunuyor.Başlıklara tıklayarak sitelere girmeden buradan okuma yapabiliyorsunuz.
Program bir çok dil seçeneğine sahiptir.Dil seçmek için kurulumda ya da daha sonra ayarlara girerek "Türkçe" dilini seçerek programı çok daha rahat kullanabilirsiniz."Dosya" sekmesinde "İçe aktar" ve "Dışa aktar" özelliklerini kullanarak RSS yedekleme ve geri yükleme yapabilirsiniz.Program çok gelişmiş olduğu için tüm özelliklerini saymam mümkün değil.En beğendiğim özelliklerinden bir tanesi "Okunan makaleleri gizle"me seçeneğinin olması.Bunun için "Görünüm" sekmesini kullanabilirsiniz.İyi bloglar.

3 yorum :

 1. Anlatım için teşekkürler ellerinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. Adsız22:10

  Zannedersem FeedDemon'dan haberiniz daha olmadı. Ben de size bu programı öneriyorum. Bence en gelişmiş RSS Reader programıdır. Bir ara baya araştırdım bundan daha iyisi yok gibi. Görsellik ve kişileştirilebilir ayarlar, masaüstüne haber iletimi vs... Bir çok ek özellik ayrıca FREE dışında PRO ücretli sürümü de var. Ücretli sürümün normal bildiğimiz gazete görünümü sağladığını biliyorum. Fakat hiç bir yakınım, nette vs bir yerde PRO kullanan rastlamadım. Milletin işine para vermemek geliyor. Neyse konu için de teşekkürler. :)

  İletişim: www.efekentlim.net
  NOT:Reklam olursa kaldırabilirsiniz. :)

  YanıtlaSil
 3. FeedDemon'u daha önce kullanmadım.Kolay kullanıma sahip, ihtiyaçları karşılayabilen ve ücretsiz kullanıma açık olması nedeni ile FeedReader'ı tavsiye etmiştim.FeedDemon daha iyi bir okuma bölmesine sahip olabilir.Bilemiyorum ama yukardaki program tamda anlattığım gibi kullanışlı ve ücretsiz.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...