facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 JetClean İle Performans Artırın

Windows 7 için performans arttırıcı geniş kaplamlı optimasyon programı çok az bulunmaktadır.Bunlara örnek olarak Ccleaner gibi çok kullanılan ama bana göre çok yetersiz önemsiz dosya kaldırme ve cookie (çerez) temizleme programıdır.İhtiyacımız olan Advanced System Care Pro gibi bir programdır.Ama bu programın iyi versiyonu ücretlidir.İşe burada devreye JetClean giriyor.Bir çok özelliği ücretsiz versiyonun da vardır.JetClean sistem performansını arttırmak ve Windows 7'yi optimize etmek için çok fazla seçenek sunar.Gereksiz dosyaları kaldırma, kayıt defterini düzenleme, kullanılmayan kısayolları kaldırma, Windows açılış ayarlarını yapma, kayıt defterini birleştirme ve internet performansını arttırma gibi bir çok özelliği vardır.
JetClean programının Türkçe dil desteği yoktur.Ama programın arayüzü oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.Üç sekmeden oluşuyor.Click, tools, setting.Programı sayfasına buradan gidebilirsiniz.
İlk sekme "Click" temizlik ve bakım içindir.Kayıt defteri temizliği, Windows temizliği, tarayıcı temizliği, kısayol temizliği ve Ram Optimasyon.
İkinci sekme yani "Tools" sekmesi adından da anlaşılacağı gibi araçlar bölümüdür.Buradan sistem bilgisi, Program kaldırma, başlangıç ayarları, performans arttırma gibi seçenekler bulunuyor.Kayıt defteri birleştirme ve İnternet hızlandırma seçenekleri ücretli sürümde kullanabileceğimiz araçlar.Ücretsiz sürümde bunları kullanamıyoruz.
"Setting" sekmesinde arayüz ve başlangıç ayarları gibi pek kullanma ihtiyacı duymayacağınız seçenekler bulunuyor.Programın ücretsiz sürümünü indirebilmek için mail adresinizi verip indirme linkini almanız gerekiyor.Bunu yaptıktan sonra programı indirebilirsiniz.JetClean Windows 7 için güzel bir alternatiftir.İyi bloglar.

3 yorum :

 1. Adsız16:46

  kardeş bu blog da üye olma falan yok mu ? çok güzel bir site ve üye olmak istiyorum da

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.Üyelik sistemi yok ama google profiliniz var ise (gmail)profil adınızla yazabilirsiniz.Google'ın desteklediği blogger sistemini kullanıyorum.İyi bloglar.

   Sil
 2. uzun zamandır aradığım bir programdı bu teşekkürler..
  Win 7 ile de çok güzel oluyor..

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...