facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Metro UI Renk Değiştirme

Merhaba arkadaşlar.Windows 8 çıktığında bizi en çok şaşırtan değişiklik başlat menüsünün yerine Metro UI'nın  gelmesiydi.Çıkan önizleme sürümünde Metro UI'nın Arka plan resmini ve Renk düzenini değiştiremediğimizi farkettik.3.parti programlarla ya da kayıt defteri ayarlarıyla bunları ayarlamak mümkün.Daha önce şuradaki konuda Windows 8 Metro UI'ya Arka plan Resmi atamak ve renk düzenini değiştirmek için ufak bir yardımcı program paylaşmıştım.Orada paylaştığım program Renk düzenini 2 farklı şekilde değiştiriyordu.Renk düzenini daha detaylı değiştirmek için "Metro UI Color Changer" adlı bir program keşfettim.Yalnız bu program diğer program gibi Arka Plan değiştirmiyor.Windows 8 Renk düzenini değiştiren programı buradan indirin.
Programın görüntüsü yukardadır.Kullanımı çok basittir.Eski ayarlarınıza dönmek için "Restore All" tuşuna basın.Yönetici olarak çalıştırmanızı tavsiye ederim.Herhangi bir zararı yoktur.

2 yorum :

 1. Adsız19:36

  windows 8.1 sürümünde metro ekranı arka planı değiştirilemiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet değiştirebilirsiniz.Başlangıç ekranında iken sağda bulunan yan yardımcı barı açıp "Ayarlar"a girin.Ayarlardan "Kişiselleştir" sekmesine tıklayarak Metro arka planını değiştirebilirsiniz.

   Sil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...