facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Gereksiz Çalışan Programları Kapatma (msconfig)

Windows 8 başlangıçta açılan gereksiz programları kapatarak bilgisayarınızın hem açılışına hemde sonraki süreçteki performansına kakıda bulunabilirsiniz.Birçok program yüklenirken başlangıçta otomatik çalışması için bir seçeneği işaretli bırakır.Buna dikkat etmediğimizde programlar sürekli olarak Windows 8 açılışında hazır bekliyecek ve gereksiz sistem tüketecektir.(Açılışta otomatik başlayan programların iconları sağ alt köşededir.)İstenmeyen programların açılışta otomatik olarak başlamasını engellemek için öncelikle "win + q" tuşuna basın.
Açılan Arama penceresine "msconfig" yazdığınızda sada "msconfig" programının bulunduğunu göreceksiniz.Msconfig'i açalım.
Açılan pencerede sekmelerden "Startup" (Başlangıç) sekmesine geçeim ve orada başlangıçta açılmasını istemediğimiz programların yanındaki işareti kaldıralım.Ayrlarınızı yaptıktan sonra;
Windows 8'i yeniden başlatın.Bu şekilde windows 8'de açılışı hızlandırabilirsiniz.Hepsi bu kadar, iyi bloglar.

6 yorum :

 1. Program engelleme tamam da program eklemeyi nasıl yapacağız .. Başlangıçta ESET'in açılmasın istiyorum lakin böyle bir seçenek çıkmadı henüz karşıma

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Bu olayı Biliyorum Ancak O kısmı Açtığımda Karşıma Hiç Birşey Çıkmıyor 2 Hafta Önce Deskop ve Market İkonumda Kayboldu Virüs Taramasında Hiçbirşey Çıkmıyor Sorunum nedir acaba biliyormunuz yardımcı olursanız cok sevinirim.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba Bu olayı Biliyorum Ancak O kısmı Açtığımda Karşıma Hiç Birşey Çıkmıyor 2 Hafta Önce Deskop ve Market İkonumda Kayboldu Virüs Taramasında Hiçbirşey Çıkmıyor Sorunum nedir acaba biliyormunuz yardımcı olursanız cok sevinirim.

  YanıtlaSil
 4. Bunların hepsini yaptım gene sorun cozulmedi

  YanıtlaSil
 5. Windows 8 in yapımında ve yayınında emeği geçen tüm herkesin amına koyim.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...