facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Klasik Başlat Menüsünü Açma

Merhaba arkadaşlar.Şuradaki yazımda Windows 8'de Klasik başlat menüsünü nasıl etkinleştirebileceğimizi anlatmıştım.Yalnız oradaki yöntemde hem ince regedit ayarı yapmamız, hem de ayarı yaptıktan sonra etkin olabilmesi için sistemi yeniden başlatmamız gerekiyordu.Küçük bir programla tek tık ile yeniden başlatmamıza gerek kalmadan klasik başlat menümüzü açabiliriz.Programda değil aslında Masaüstünde duran bir gadget.Gadget'i buradan indirebilirsiniz.
Bu yöntemle Klasik başlat menüsü ve Metro arasında tek tık ile yeniden başlatmadan geçiş yapabileceğiz.Böylece Metro'ya alışamayanlar Klasik başlat menüsünü Windows 8'de kullanabilecek.Dilediği zaman da Metro'ya geri dönebilecek.
Bu yöntem ile Windows 8'de Metro'dan Windows 7 Klasik başlat menüsüne sorunsuz geçildi.Klasik başlat menüsünden de Metro'ya sorunsuz geçiş sağlandı.

2 yorum :

  1. Adsız21:32

    windows 8de gatget calışıyormu ben calışdıramadım

    YanıtlaSil
  2. Windows 8'de araçlar kaldırıldı.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...