facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Çıktı ve İndirilmeye Hazır (Beta)

Windows 8'in istikrarsız sürümü indirilmeye hazır.Sadece arayüz'ü tanımak için çıkartılmış bir beta sürümdür.Bazı ürün özellikleri ve işlevleri, gelişmiş veya ek donanım ya da diğer yazılımların yüklenmesi gerekebilir.Bunu Windows 8'in bir önizlemesi olarak düşünebilirsiniz.Bende henüz denemedim açıkçası.

Sistem Gereksinimleri;
 • 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı 32-bit (x86) veya 64 bit (x64) işlemci
 • 1 gigabayt (GB) RAM (32-bit) veya 2 GB RAM (64-bit)
 • 16 GB boş sabit disk alanı (32-bit) veya 20 GB (64-bit)
 • WDDM 1.0 veya daha yüksek sürücü ile DirectX 9 grafik aygıtı
Windows 8'i indirmek için;

Windows Developer 64-bit (x64)
İNDİR (3.6 GB)
bir disk imaj dosyasını (iso) içerir.


Windows 32-bit (x86)
İNDİR (2.8 GB)
disk imaj dosyasını (iso) içerir.

5 yorum :

 1. Adsız14:29

  Windows Develeoper Prewiew güzeldir umarım :)
  İndirmeye değsin

  YanıtlaSil
 2. Selam CybeR uzun zamandır seni takip etmiyordum. Bundan sonra elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıcam. Deneyelim bakalım şu win8i nasıl birşeymiş Şuan iniyor kurunca yorum yaparım. teşekkürler kolay gelsin....

  YanıtlaSil
 3. Zeynel, bu geliştirme sürümü aslında.Ama ben günlük faliyetlerimde kullanıyorum.Bir kaç kez çökme oldu bildirdim.Bunun dışında bir sorun çıkartmadı.Günlük işlerinizde ve deneme amaçlı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 4. Selam CybeR,dün fırsat bulup dün akşam yükledim.Kurulum bittikten sonra mail adresi istiyor neyse girdim,Ama Windowsu açtığımda kullanıcı adı benim mail'im yazıyor şifre istiyor bunu nasıl düzelte bilirim.Herhalde kurulum yaparken'mi yanlışlık yaptım?...

  Genel olarak yorum yaparsak,fena degil dogrusu çok vaktim yoktu fazla inceleyemedim.İngilizcem olmadığı için biraz zorlanıcam heralde :)

  YanıtlaSil
 5. Adsız14:27

  ben de 1haftadır kullanıyorum.hiçbir sorunla karşılaşmadım,kurulumda mail girişi soruyor girilmese de oluyor ben girmeden geçtim.Genel olarak aslında fena değil fark edilecek kadar hızlı gerçekten,ingilizce olarak geliyor fakat araştırırsanız Türkçe ye çevrilebiliyor.ben yaptım oldu bilgilerinize. Şu anda win8 den yazıyorum.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...