facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 7 Apple Retro Teması

Apple Logosu tarihin en ironik ve taşınabilir logolarından biridir.Logonun son hali şirket tarafından kabul edilen 3. logodur.Çoğu insan Apple'ın daimi logosunun ısırılmış ve sapı olan bir elma olarak bilmektedir.Oysa Apple'ın ilk logosu, Isaac Newton’ın bir ağacın altında, kafasına bir elma düşmek üzereyken oturduğu bir logoydu.Newton’lı Apple logusu, pek tanınmayan Apple kurucularından Ronald Wayne tarafından tasarlanmıştır. (Ronald Wayne, daha sonra şirketteki bugünkü değeri yaklaşık 22 milyar dolar olan hissesini Steve Jobs ve Steve Wozniak’a 800 dolar karşılığında satmıştır.) Bu logo, küçük ürün etiketlerinde görülemeyecek kadar ayrıntılı olduğundan 1976 yılında kısa bir süre için kullanılmıştır.

Logo, daha sonra Rob Janoff tarafından tasarlanan ve gökkuşağı renklerindeki elmadan oluşan logoyla değiştirilmiştir.Windows 7 Apple Logoslu temayı indirmek için buraya tıklayın.Upload Rapidshare'a yapılmıştır.

Windows 7 Apple Teması İcon Set;
Apple Teması Mause İşaretleri;

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...