facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

İşte Karşınızda Windows 8 - İlk Görüntüler

Microsoft, D9′da düzenlediği etkinlikte şimdilik adı Windows 8 olarak geçen yeni işletim sisteminin duyurusunu yaptı ve arayüze ait görüntüleri basınla paylaştı. Windows 8′in arayüzü Windows Phone 7 işletim sistemininkine oldukça benziyor ve dokunmatik ekran veya klavye/fare ikilisiyle kullanılabiliyor. Buradaki amaç da ilerleyen dönemde iki işletim sistemi arasında bağın güçlendirilerek, kullanıcıların tüm cihazlarında Windows’u tercih etmesini sağlamak.
Üzülenleriniz olacak belki ama yeni işletim sisteminde “Başlat” butonu da olmayacak gibi görünüyor. Sunumdaki demoda alışık olduğumuz tarzda bir kullanım göze çarpıyor ama final sürümde bunun ortadan kalkması muhtemel. Microsoft başkanı Steve Sinofski’nin söylediği, Windows 8′de başlat butonuyla yürüyen bir arayüzün olmayacağı. Yeni arayüzde klasör sisteminin de farklılaşacağı belirtiliyor.
Windows 8′in ne zaman piyasada olacağı şu aşamada belli değil. Normalde Microsoft 2-3 yılda bir işletim sistemlerini güncelliyor. Windows 7′nin piyasaya çıktığı tarih düşünüldüğünde önümüzdeki sonbahar Windows 8 için uygun görünüyor ama bu pek olası değil. Muhtemel tarih, 2012′nin bahar ayları. İşletim sisteminin kısa tanıtım videosunu haberin devamında izleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...