facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Ücretli Domainlerde Blogspot Engeline KEsin Çözüm

Uzun zamandır özel etki alanına sahip blogger'lara hiçbir şekilde erişim sağlanamıyordu.Blogger'a yapılan engel kalkmamış olsa da en azından ücretli domainler açılabiliyordu.Ama bir süredir onların da İp adresleri engellendi ve hiçbir şekilde ulaşılmaz oldular.Bu sorunun geçici bir çözümü var.
Önce Domainimizin kontrol paneline girip, 74.125.93.121 olan A kaydını siliyoruz. Ve onun yerine bir CNAME kaydı oluşturup subdomain olarak www verip ghs.you8g.com değeriyle eşleştirerek kaydediyoruz.

Daha sonra http://you8g.com adresine giriyoruz ve site içinden  aşağıda görmüş olduğunuz Çince yazılı butona tıklıyoruz. Karşımıza gelen Google ekranında allow (izin ver) butonuna tıklıyoruz. Google'da oturumunuz açık değilse kullanıcı adı ve şifre girerek allow diyoruz.
Şimdi siteye gerekli izni verdik. Tekrar http://you8g.com adresine giriyoruz ve giriş yapmış olduğumuzu sağ üst köşeden görüyoruz.

Buradaki boşluğa www.domainadiniz.com şeklinde yazıp, yine şu Çince malum butona tıklıyoruz ve sitemiz aşağıya eklenmiş oluyor. Böylece işlem tamamlanmıştır güzel dostlar. Bu ayarların etkin olması için en az bir 10 dakika bekleyin ve sürekli sayfayı yenileyin :)

www.hdfilmizlet.net adresimi bu yöntemle açtım.

4 yorum :

 1. Adsız21:55

  pek güvenli olmadığı söyleniyordu 8g nin malum Çin :) ve belirttiğin siteye ulaşılmıyor hala google dns kullanıyorum ayrıca

  YanıtlaSil
 2. Bu yöntem işe yarıyordu.Ama Türkler bir anda yüklenince site Türkiye girişlerini engelledi :).Artık işe yaramıyor.Henüz özel etki alanlı blogger'lar da erişim için bir yol bulunamadı...

  YanıtlaSil
 3. Evet arkadaşlar.

  Blogger özel domainler için çalışan yeni IP:
  199.71.214.27

  Bu IP, domain sağlayıcınızın kumanda panelinden eklemeniz gerekiyor. İki tane "A" kaydı yaratacaksınız. Bir tanesi gecerlidomain.com diğeri de www.geçerlidomain.com için. Blogger panelinizdeki ayarlar doğruysa, tarayıcıya girilen gecerlidomain.com adresi, www.geçerlidomain.com adresine yönelecek.

  Denediğim sitelerden birinin domaini natro.com bulunmakta. Aşağıya natro'daki ayarların ekran görüntüsünü koyuyorum. Eğer DNS kayıtlarda yakın zamanda bir değişklik yapmadıysanız, yapacağınız yeni değişiklik 10-15 dakika arasında etkisini gösteriyor. Eğer hemen sonuç alamazsanız bekleyin. Bazen 1-2 saate kadar uzadığı olabiliyor.
  natro ekran görüntüsü
  http://i52.tinypic.com/5k55ar.png


  Bu da bir isimtescil ekran görüntüsü.
  isimtescil ekran görüntüsü.
  http://i55.tinypic.com/iqyjiq.png

  NOT: En iyi yanıtı seçerek konuyu kapatabilirsiniz. Bana faydanız dokunsun bari:)

  YanıtlaSil
 4. Evet denedim ve yeni ip işe yaradı site açıldı."www.hdfilmizlet.net".Bakalım ne kadar dayanacak.Yorum ve bilgi için teşekkürler.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...